facebook izleme kodu

En temel insan arzularından ve isteklerinden biri de birisiyle romantik bir bağ kurabilmektir. Ama günümüz dünyasında, bir kişinin, hayatının aşkını bulmasına engel olan birtakım bariyerler vardır. Örneğin, bir bar sahnesi hayranı olmayabilirsiniz. Belki iş yerinden biriyle çıkmak, yönetim tarafından hoş karşılanmayabilir.

Her sosyal statüden, her yaştan ve her yerden birçok insan, uzun bir süredir bu acı gerçekle yüzleşmekte. Son on yıl boyunca, bekar insanları mükemmel çiftlerini aramalarını konusunda cesaretlendirmek için alternatif bir seçenek sahneye çıktı: arkadaşlık siteleri. Tinder, mutlaka denemeniz gereken bu ücretsiz arkadaşlık uygulamalarından biridir. Match.com ve eHarmony, zaten uzun yıllardır bu piyasada bilinen ve tanınan arkadaşlık siteleridir ve her geçen gün daha çok ilgi çekmektedir.

Arkadaşlık sitelerinin konsepti, internette rastgele karşılaşabileceğiniz kişilerle yüz yüze, şahsen tanışma imkânı sunmasıdır. Elbette, arkadaşlık sitelerinin de  artıları ve eksileri vardır. Arkadaşlık sitelerinin birçoğu, gün geçtikçe büyümelerini sürdürmektedir, bazıları ise belirli ilgi alanlarına ya da belirli grupları odaklanmış durumdadır.

Müslümanlar, yaşlılar, sporcular, lezbiyenler, fetiş meraklıları ve kurallara-şartlara bağlanmamış eğlenceler arayan diğerleri için birçok arkadaşlık sitesi bulunuyor. Biz, arkadaşlık sitelerinin en temel tipi üzerinde duracağız – iki kişiyi, romantik bir ilişki için birleştirmek üzere tasarlanmış olanlar. Bu yazı, piyasadaki tüm arkadaşlık siteleri için geçerli olsa da, her bir sitenin uygulamaları ve kuralları değişkenlik göstermektedir.

Arkadaşlık Siteleri Nasıl ÇalışırSüreci, bir arkadaşlık sitesinde profil oluşturarak başlatacaksınız. Arkadaşlık sitelerinin ne anlama geldiğini, nasıl çalıştıklarını ve arkadaşlık sitesi deneyiminizin başarılı ve güvenli geçmesini sağlamak üzere çeşitli ipuçlarını öğretmek üzere aşağıdaki sayfayı okuyabilirsiniz.

scroll up