facebook izleme kodu

Eğer hayatınızın aşkını arkadaşlık siteleri üzerinden aramaya karar verdiyseniz, uygun platformu aramaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Kullanmak istemediğiniz arkadaşlık sitelerini elerken, özellikle fiyat, en önemli detaylardan biridir. Arkadaşlık sitelerini kullanırken, neyin para ödemeye değdiğini anlayabilmek oldukça zor olabilir ve bu sebepten, bu rehberin başlama noktası olarak, hangi ücretlerin, kullanacağınız internet sitesiyle doğrudan ilişkili olduğunu açıklamayı seçtik.

Arkadaşlık sitelerinin üyelik ücretleri, tam olarak ne aradığınıza, nerede aradığınıza ve konu ile ilgili olarak ne kadar ciddi olduğunuza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Modern toplumda, farklı türlerde çok sayıda arkadaşlık sitesi bulunmaktadır.  Bunlardan bazılar çok ucuzken, bazıları da tamamen ücretsizdir.

Her bir arkadaşlık sitesi türünün, birçok avantajı bulunmaktadır ve bu avantajlar, tam olarak ne aradığınıza, üye olursanız ne tür faydalarla karşılaşacağınıza bağlı olarak değişmektedir. Fiyat, bir partner arama açsından ele alındığında, ciddiyet düzeyinin çok önemli bir göstergesi olabiliyor. Bununla birlikte, arkadaşlık sitelerini üç ana gruba ayırmamız mümkün, bunlar:

 • Ücretsiz arkadaşlık siteleri. Açıklamada da anlattığımız gibi, bu siteler ücretsizdir ve ciddi bir ilişki aramıyorsanız, bu tip siteler size en uygun olanlardır. Bu arkadaşlık sitelerini kullanarak, herhangi bir üyelik ücreti ödemeden diğer bekâr üyelerle sohbet etme olanağı yakalarsınız ve diğer portallarla birlikte, daha yakından tanımak istediğiniz kişiyi bulma şansı elde edersiniz.
  Arkadaşlık Siteleri Ücretleri
 • Haftalık 2,75$ (aylık yaklaşık 11$) ücreti olan Dating.com gibi, aylık üyelik ücreti on beş dolara kadar olan arkadaşlık sayfaları. Eğer geniş bakış açısıyla değerlendirecek olursak, bu tip arkadaşlık sitelerinin, bir gece kulübünde eğlenmek kadar bir maliyeti vardır. Gece kulübüne gitmeyip internetten aramanın avantajı ise, tüm o gürültüden ve insan kalabalığından uzakta kalabilmek ve evinizin rahatında oturup zamanınızı geçirebilmektir. Bu seçenek, yeni insanlar tanımayı çok daha kolay hale getirir, çünkü gece kulübünün aksine, insanlarla gerçek bir sohbet başlatabilirsiniz. Ortam çok daha rahattır ve gece kulüplerinde tipik olarak gördüğünüz baskı ve stresi hissetmezsiniz, özellikle orada skor yapmak için bulunuyorsanız. Üyeler bir partner aramaktadırlar, tek gecelik bir eğlence değil.
 • PartnerMedNiveau gibi, aylık üyelik ücreti otuz dolar ya da daha fazlası olan diğer arkadaşlık siteleri de bulunmaktadır. Bir kere bu fiyat aralığına dâhil olduğunuzda, bir partner aramak birden bire çok daha ilginç hale gelir. Bir aylık üyelik ücreti yaklaşık 115$ olan yukarıda bahsi geçen arkadaşlık sitesinde, üyelerin, bir partner arama çalışmalarını çok daha ciddi olarak ele almaları varsayılabilir. Bu üyelerin birçoğu, kesinlikle gerçek aşkı bulmak için yola çıkmışlardır – eğer siz de her ay böyle bir ücreti ödemeye razıysanız, muhtemelen siz de, uzun ömürlü ve sağlam bir ilişki için hazırsınız demektir. Bu tip arkadaşlık siteleri, genellikle, son derece başarılı internetten tanışma deneyimleri sunmaktadır.

Çeşitli arkadaşlık sitelerine girmeye başladıkça karşılaşacağınız çok geniş yelpazede sunulan hizmetler, biraz bunaltıcı olabilir. Birçok bekâr aday aynı tuzağa düşüyor ve herkesten (amcası dâhil) gelen üyelik tekliflerini kabul ediyor, sonunda olay tam bir kabusa dönüşebiliyor, özellikle de fatura eve ulaştığında. İlk defa bu dünyaya girdiğinizde, fiyatlar ve koşullar konusunda genellikle iyi bir tecrübe kazanmış olmayacaksınız, bu sebeple, bir şeyleri onaylamadan önce dikkatli olmak son derece önemlidir.

Birçok arkadaşlık sitesi, bir seferde birden çok aylık premium üyelik satın almanız durumunda çeşitli indirimler sunmaktadır. Premium üyeliğinizi ne kadar sürdürmek istediğinize karar vermeniz çok önemlidir, çünkü sunulan uzun vadeli indirimin ne kadar yararlı olduğuna inanarak aldatılmak çok kolaydır ve sıklıkla yaşanır. Uzun vadeli üyelikler için aylık oranlar muhteşem görünebilir, ancak premium üyeliğinizi uzun süreli, diyelim, üç aylık, kullanmayı düşünmüyorsanız, o halde hiçbir kazancınız olmayacaktır, ama yine de ödemeleri yapmaya devam edersiniz. Aşağıda güzel bir örneği görebilirsiniz:

 • Bir aylık: 28$/aylık
 • Üç aylık: 19$/aylık
 • Altı aylık: 14$/aylık
 • Bir yıllık: 12$/aylık
 • Yüz yıllık: 1,25$/aylık
  Arkadaşlık Siteleri Ücretleri

Elbette yüzyıl sürecek bir üyelik sunan herhangi bir arkadaşlık sitesi bulunmamaktadır, ancak bu örneği püf noktasını açıklamak için yazdık. Bu tamamen psikolojik bir tuzaktır, tıpkı satın almayı hiç planlamadığınız bir ürünün fiyatlarındaki çok yüksek düşüş gibi. Eğer zaten satın almayı planlamıyorsanız, bu hiç de iyi bir anlaşma olmayacaktır – sadece ucuz bir satın alım denebilir.

Bu tür uzun vadeli üyeliklerdeki indirimlerle aldatılmak hiç de akıllıca değildir, ancak bunun tam tersi de yine çok kötüdür. Diyelim ki, birlikte yol alabileceğiniz birisiyle karşılaştınız, ancak aranızdaki yakınlık bir şeylere dönüşmeden üyeliğinizin sonuna geldiniz, çünkü sadece ilk ve muhtemelen en pahalı ayı satın almıştınız. Böylesi bir durumda, sadece bir kişi için, bir pahalı ay daha satın almanın buna değip değmeyeceğine kendiniz karar vermelisiniz.

Partner arayışına ne kadar süre devam edeceğinize bağlı olarak, tavsiye edilen üyelik süresi, üç ila altı ay arasındadır.

scroll up