facebook izleme kodu

arkadaşlık siteleri

Çevrimiçi flört bir çok kişinin bir araya gelmesi ve hayatlarının aşkını bulması için harika bir aracıdır; maalesef bazı şok edici flört hikayelerine de konu olabilmektedir. Kısa bir süre önce bir kadın ilk randevusuna çıktı ve her şey iyi gidiyormuş gibi görünüyordu.

Çok nadir olsa da adam çevrimiçi haline göre gerçek hayatta çok daha iyiydi ve bu kadını şaşırttı. Ama kısa bir süre sonra adam bir telefon çağrısı aldı… karısından. ‘Ayrılmış’ olsalar da hala ilişkilerinin devam ettiğine inanan karısıyla birlikte yaşıyordu.

Çevrimiçi flörtle amatörce bile ilgilenseniz, bu kadar sert olmasa da komik hikayelere maruz kalırsınız. Diğerlerinin deneyimlerine dayalı uzmanlar tarafından oluşturulmuş 10 temel çevrimiçi flört ip uçlarına bir göz atın.

Skor sistemi 

Hadi skor sistemiyle başlayalım. İlk olarak partnerinizde bulmak istediğiniz ana karakteristiklere karar vermeniz gerek. Sonra bunları arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız aile üyeleri gibi hayatınızdaki kişilere uygulayın. Skor sisteminize göre bu insanların nasıl şekillendiğine karar verdikten sonra etiketlerinizin önemine karar verebilirsiniz ve aynı skor sistemiyle çevrimiçi flört sitelerinden tanıştığınız insanları değerlendirebilirsiniz.

İstek Listesi 

Kişisel özellikler bir yana partnerinizden ve ilişkinizden tam olarak ne istediğinizi de yazmalısınız. Tüm bu bilgileri yazmak tam olarak ne istediğinizi fark etmede size yardımcı olacak ve beraberinde geleceklere siz bile şaşırabilirsiniz. Hayat tarzı, gelecek çocuklar, kariyer gibi önemli konuları yazarken mümkün olduğunca çok detay kullanmaya çalışın.

arkadaşlık siteleriProfilinizi Kısaltın 

Yıllar boyunca gördüğümüz tüm deney ve testlerle birlikte, hepsinin tek bir ortak noktası vardı –profil açıklamalarınızda bir makale yazmayın. Kaydolduktan sonra ‘benim hakkımda her şeyi bilmeliler’ diye düşünülmesi normal ama kısa ve sevimli olanı en iyisi.

Seçeneklerinizi Genişletin 

Her nedense toplum bir kerede bir flört sitesinden başka yerde olunmaması gerektiğini düşünüyor ama çoklu ağ sitelerini denemekte bir sorun yok. Her site ve uygulama farklı özellikler sunuyor ve farklı bir insan havuzu var o yüzden de bazılarını denemek sizin yararınıza olacaktır.

Araştırırken Acele Etmeyin

Çevrimiçi flört platformuna kaydolurken çeşitli anketler doldurarak zor zaman harcasak ta arama alışkanlıklarınız değiştiğinde işe yaramazlar. Arama sonuçlarınız tercihlerinize göre değişecektir.

İğneleyici Olmayın 

Nasıl okunması gerektiğini bilen hedef kitleniz olduğuna güvendiğiniz için komedi çevrimiçinde alengirli bir konu olabilir. Bunda sorun ne? Çoğunlukla insanlar bunları sizin okumalarını istediğiniz şekilde okumazlar. Bu yüzden de şaka ve iğneleme girişimlerinizden vazgeçmelisiniz.

İlgi Uyandırma 

Profilinizi ziyaret edenler birkaç saniyede sizinle ilgili bilinmesi gereken her şeyi öğreniyorsa size mesaj yazmalarının bir anlamı kalmaz. Bunun yerine insanların ilgisini uyandırmalısınız ki birden sizin hakkınızda daha çok şey öğrenmek istesinler. Profiliniz için bu gizemli kaliteyi oluşturur oluşturmaz insanlar sadece sizin hakkınızda daha çok şey bilmek isteyeceklerdir.

Pozitif Olun 

Araştırmalar profildeki olumsuzluğun anlaşma bozucu olduğunu söylüyorlar. Çevrimiçiyken insanlar günlerini aydınlatacak karartmayacak kişileri ararlar. Profilinizde olumlu dil kullanın ve iyimser olun.

arkadaşlık siteleriProfilinizi Satın 

Siteden siteye gezerken insaların yaptığı en büyük hata birebir aynı profil ve resmi kullanmaktır. Farklı siteler farklı kişileri çeker o yüzden de profilinizi buna göre ayarlayın.

Ne çeşit tepkiler aldığınızı görmek için farklı resimler ve farklı kelimeler kullanmayı deneyin. Eğer sonuç alamıyorsanız arada bir profilinizi ve resminizi değiştirmenizde bir sakınca yok.

Örnekler Verin 

Sizinle aynı ilgilere sahip birisini arıyorsanız o ilgilerin profilinizde bulunması iyi olacaktır. Bazı en iyi ilişkilerin zıtlıklar üzerine kurulu olduğunu da unutmayın. Aklınızın bir köşesinde bu duruyorken, Tinder ve match.com kullanırken aşırı seçici olmakla ilgili de dikkatli olun.

scroll up