facebook izleme kodu
arkadaşlık uygulamaları

Kendimizi acımasız teknoloji çağının ortasına atılmış bulurken, teşhir algısı son derece yaygınlaşıyor ve anlamlı bir ilişki kurma fırsatı yakalamak daha da zor hale geliyor. Çağımızda bugün, sosyalleşip yeni kişilerle tanışmak şöyle dursun nefes alacak zaman bulmak bile zor. Bu yüzden, günümüz modern çağında tanışma uygulamaları yeni olayımız haline geldi.

Zaman ayırabildiğimiz tek şeyin akıllı telefonumuz olduğu herkesçe bilinen bir gerçek, dolayısıyla insanlar tanışma uygulamalarının büyük havuzlarına yöneldi. Sürekli olarak daha da fazla tanışma uygulamaları üretiliyor çünkü basitleştirmek gerekirse insanlar sonsuza dek arkadaş arayacaklar. Peki, neden sürekli devam etmesin ki?

Var olan en iyi tanışma uygulamalarını kategorize edip ayıklayarak, işlemi sizin için kolaylaştırmaya çalışacağız, yani şansınızı deneyip kendinizi oralarda göstermek o kadar göz korkutucu görünmüyor.

En popüler tanışma uygulamaları

Genel olarak randevu arayışında olan insanların çoğunluğunun sıkça kullandığı en popüler tanışma uygulamalarına bir bakalım.

Tinder

Aranızda, Tinder’ı en azından bir kere duymamış biri olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bugünlerdeki en popüler tanışma uygulaması ve bunun da pek çok sebebi var. Her şeyden önce; kullanışlı oluşu… Rahat ve güvenilir olduğu kadar oldukça basit; birine mesaj atmanıza ancak ikiniz de birbirinizin profilini beğenirseniz müsaade ediyor.

İşleyiş şekli de şöyle ki, Facebook hesabınızla giriş yapmanız ve birkaç resim ekleyip kendiniz hakkında ufak bir şeyler yazmanız yeterli. Sonra diğer insanların profillerine göz gezdirebiliyorsunuz, hatta Facebook’taki ortak arkadaşlarınıza göre kişiler de bulabiliyorsunuz. Hoşunuza giden bir profil bulursanız, tek yapmanız gereken parmağınızı ekranda kaydırmak. Daha sonra o kişi bir bildirim alır, eğer size karşı ilgiliyse aynısını yapar ve birbirinize mesaj atmaya başlarsınız ve belki de bir buluşma ayarlama fırsatına erişirsiniz.

arkadaşlık uygulamalarıMatch.com

Match.com, cep telefonu uygulamalar oyuna katılmadan çok önce vardı. Bunun farklı bir işleyişi var, şöyle ki Facebook’u kullanarak giriş yapmıyorsunuz. Kaydırma yerine, ilginizi bir “göz kırpma” yollayarak gösteriyorsunuz. Bunun yanı sıra, uygulama sizinle aynı ilgi alanlarına sahip olan insanlarla sizi eşleştirme özgürlüğüne sahip. Tek dezavantajı şu ki eğer Match.com’dan gerçekten keyif almak istiyorsanız aylık üyelik ücreti ödemek zorundasınız. Böylece, diğer pek çok özelliğin yanı sıra profilinize kimlerin baktığını öğrenebilirsiniz.

Tastebuds

Bu uygulama, tanışmaya yeni ve heyecan verici bir yaklaştım getiren bir tanışma uygulamasıdır. Uygulama, insanları müzik zevklerine göre eşleştiriyor. Facebook hesabınızla giriş yapma ya da yeni bir hesap yaratma seçeneğiniz var. Eğlenceli bir yaklaşım, çünkü hoşunuza giden insanlara müzik klipleri gönderme fırsatınız var. Bu tanışma uygulaması olaya bambaşka bir boyut kattı çünkü müziği, eşleştirme sürecinin özü haline getirerek size sonunda beraber olmasanız bile arkadaş olabileceğiniz insanlar bulma şansı veriyor!

Hanımlar Lütfen – Kadınlar İçin Tanışma Uygulamaları

Tanışma uygulamalarını denemekte utanılacak bir şey yok, ama özellikle bir kadın olarak biraz utangaç ya da kendinizi herkesin görüp öküz gibi bakması için siber âleme koyma anlayışı konusunda gergin hissediyorsanız, bu tamamen anlaşılabilir bir durum. Bu yüzden, birkaç tane oldukça kadın dostu olan tanışma uygulaması var.

Bumble

Bu tanışma uygulaması, Tinder’ın cinsel tacize uğradığını iddia ederek ayrılan kurucu ortaklarından biri tarafından yaratıldı. Tinder’dan ayrıldıktan kısa zaman sonra Bumble’ı yaratmaya karar verdi ve uygulamayı, kadınların daha kontrol sahibi olduğu, böylece daha rahat hissettikleri bir tanışma uygulaması haline getirmeyi amaçladı.

Kullanışlılık açısından hemen hemen Tinder’a benziyor. İkili bağlantıdan sonra kadına ilk adımı atması için 24 saat veriyor ve aynı zamanda aramayı, yakında olan kişilerle sınırlandırıyor.

Antidate

Antidate kadınlar için özel olarak tasarlanmış bir başka tanışma uygulamasıdır. Öncelikle, yüklenen fotoğrafların tümünün zaman damgalı olmasının gerekmesi, böylece kişilerin göründüğünü iddia ettikleri kişi olduklarını garanti altına alması özgürlüğüyle bu konuda özgündür. Ayrıca Instagram hesabınızla bağlantılıdır.

Tıpkı Bumble gibi, sadece mesajlaşma yoluyla etkileşimdense gerçek buluşma fırsatını verme amacıyla konum bazlıdır. Güvenlik hissi vermek için, yapılan bütün mesajlaşmalar 24 saat sonra otomatik olarak silinir.

Hinge

Hinge sizi sadece arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla etkileşime sokma temeline dayanır ve bu da tabii ki arkadaşlarınıza potansiyel olarak ilgi duyduğunuz kişi hakkında sorular sorma fırsatını vermekte.

Ayrıca kişinin eğitimi ve işi hakkında sağladığı bilgilerle kişiyi birazcık keşfetmenizi kolaylaştırması açısından diğer uygulamalardan ayırılıyor.

arkadaşlık uygulamalarıWyldfire

Bu tanışma uygulaması, erkekler bu uygulamaya sadece kadınlar tarafından davet edilerek katılabildiği, böylece kadınlara üstünlük verdiği için özeldir.

Siren

Siren’da hanımlar fotoğraflarını ve bilgilerini kimlerin görebileceğini kontrol eder, bu da rahatlık ve güvenlik hissine müthiş katkıda bulunur.

Lulu

Eğer bu tanışma uygulamasını kullanırsanız ve çocuktan hoşlanırsanız ilk mesajı yalnızca siz gönderebileceğiniz için öncelik daima sizde olur.

Lulu’ya özel olan şey kadınların eskiden ya da şu anda bağlı oldukları HERKESİ (eski erkek arkadaşlarını, tanıdıkları ya da tanıyabilecekleri insanları) puanlama şansına sahip olmaları.

Bu harika bir şey olabilir, ama dikkatli olun çünkü belli ki fikirler oldukça önyargılı ve hatta acımasız ve yanlış olabilir, bu da bu adamlardan bazılarına doğru insanı bulma şansını vermiyor.

WooPlus

WooPlus güzel kıvrımları olan ve kilosu hakkında kendisini tedirgin hisseden herhangi bir kadın için olağanüstü bir tanışma uygulamasıdır. Genel olarak büyük beden kadınlar içindir ve sizi olduğunuz gibi beğenen tonlarca insan bulabilirsiniz!

arkadaşlık uygulamalarıLGBT topluluğu için de var – Eşcinseller için tanışma uygulamaları

Bu günlerde tanışma uygulamaları konusunda harika olan şey, cinsel tercihiniz fark etmeksizin size tam manasıyla uyan bir şey bulacağınızın kesin olmasıdır ve bunu, teşhir ve güvenlik endişesi duymaksızın telefonunuzun konforuyla yapabilirsiniz.

Dattch

Bu tanışma uygulaması lezbiyenler ve biseksüeller için yaratılmıştır. Diğer uygulamalardan farklı olarak sadece resimlerle çalışır, yazı kullanmaz.

Her

Her LGBT topluluğuna mensup kadınlar için geliştirilmiş bir tanışma uygulamasıdır. Daha interaktiftir ve daha çok sağlamlığı varmış gibi hissettirir çünkü Facebook hesabınızdan resim almanın ki bu kimlikleri daha güvenilir yapar, yanı sıra aynı zamanda kendiniz hakkında daha fazla şey söylemenizi gerektirir.

Grindr

Grindr eşcinsellere, biseksüellere ve heteroseksüel olup kendi cinsine de ilgi duyan erkeklere özel bir tanışma uygulamasıdır.  Facebook üzerinden bağlanabilir, mesajlar yoluyla iletişime geçebilir ve hatta fotoğraf gönderip alabilirsiniz.

Jack’d

Bu da eşcinsel erkeklere yönelik bir tanışma uygulamasıdır ve pozitif özelliği konum bazlı olmasıdır, yani hissettirecek daha çok şeyi vardır çünkü bu sayede sadece internetten ilişki yürütmenin aksine hoşlandığınız kişiyle gerçekten tanışma seçeneğiniz olur.

arkadaşlık uygulamalarıTanışmak için asla geç değildir – Yetişkinler için tanışma uygulamaları

Kimse âşık olmak, tanışmak, hatta yeni arkadaşlar edinip yeni insanlar tanıma fırsatı için zamanlarının geçtiğini asla düşünmemelidir. İşte bitiş çizgisini geçtiğini hissedenler için birkaç tane tanışma uygulaması; bu sadece yeni bir başlangıç!

OurTime.com

Bu tanışma uygulaması özellikle 50 yaş üstü insanlara hitap eder. Sesli mesajdan resim göndermeye ve normal mesajlaşmaya kadar çeşitli etkileşim yolları vardır. Tek olumsuz yanı, üye olmak için aylık bir ücret zorunda oluşunuz gerçeği olabilir.

Senior People Meet

Bu tanışma uygulaması yetişkinlere yönelik olması dışında Tinder’a çok benzer. Gelip geçici ya da ciddi bir şeyler arayanlar için her iki amaca yönelik de faydalıdır.

Stitch

Bu da, tanışma uygulamaları dünyasında yepyeni bir yaklaşımdır. 50 yaş üstü seyahat etmeyi seven insanlara odaklanır. Yani başından itibaren belirli türdeki insanlarla sınırlandırarak sizin gibi seyahat etmeyi seven, umuyoruz ki sizinle de seyahat etmeyi isteyecek insanları bulmayı kolaylaştırmıştır.

Herkes için bir şeyler var

Sonuçta, bu sadece nelerin erişilebilir olduğuyla alakalı bir çalışma. Elbette, özel ihtiyaçlarınıza yönelik bir sürü tanışma uygulaması bulabilirsiniz. Yani elinizden geleni yapıp bir denemekten çekinmeniz gerektiğini düşünmüyoruz. Sadece tercih ettiğiniz uygulamanın, geniş çevrelerce kullanılan bir uygulama olduğundan emin olun ve hakkındaki incelemeleri okuyun, böylece neye kayıt olduğunuz hakkında güvende hissedebilirsiniz.

Kaldı ki, deneyin! Yaşınız, cinsel tercihiniz, sosyal statünüz fark etmeksizin kesinlikle sizin için birileri var! Sadece elinizden geleni yapıp şansınızı bir denemelisiniz. Ve bu tanışma uygulamalarının kesinlikle doğru tanışmaya ulaşmanıza büyük yardımları olacak.

scroll up