facebook izleme kodu

en popüler arkadaşlık siteleri

Çevrimiçi flörtü düşündüyseniz, belki de bu çevrimiçi flört sitelerini kullanarak yeni arkadaşlıkların kurulabileceğini de düşünmüşsünüzdür. Son birkaç yılda internette yüzlerce flört sitesinin ortaya çıkmış olması bile oldukça başarılı olduklarının bir göstergesidir.

Flört sayfaları , çöp çatanlık, birebir eşleşmeye dayalı flört, hızlı flört ve geçmişte duyulmamış  randevulaşmaların hepsi şimdi milyonlarca insanın kullandığı yaygın bir fenomen haline geldi ve artık insanlar bunları saklamıyorlar. Çevrimiçi flört için ağ siteleri hem basın, televizyon hem de radyoda pazarlanıyor ve bugünlerde yeni bir eş bulmak için kabul görmüş bir yol.

Flörtleşme ağ siteleri  ya da flört uygulamalarının kullanıcılarının çoğu Facebook sayfalarına bir bağlantı ekliyor, böylelikle de hayatlarının aşkını bulmak için ne kadar ciddi olduklarını aile ve arkadaşlarına duyuruyor.

en popüler arkadaşlık siteleriMeşgul hayatlarımızda çok azımız barlara, partilere ya da diğer buluşmalara giderek bir eş bulmaya vakit buluyor ve araştırmalar da gösteriyor ki tüm bekarların büyük bir çoğunluğu bir tanelerini aramak için bir veya daha fazla çeşit flörtleşme ağ sitelerinden faydalanmaktadırlar. Bunların üçte birinden fazlası bir çevrimiçi flörtleşme ağ sitesi için üyelik ücreti ödemeye hazır. Bu da gösteriyor ki konu çevrimiçi flörtleşme olunca bekarlar bunu ciddiye alıyor.

Kendi evinizin rahatlığından ödün vermeden bir eş arayabilme hem kolaylıktır  hem de zamandan tasarruf sağlar. Dahası, işten veya çevrenizdeki bir kişiyle tanışacaksanız bir eş bulma şansı çok yüksek olsa da çevrimiçi flörtle bulma şansı da bir o kadar yüksektir, çünkü insanlar çevrimiçi flörtleşmeyi kullanıyorken sıkça ve daha fazla buluşmaya çıkabiliyorlar.

Bugünlerde çiftlerin %11’i gerçekten birbirleriyle bir çeşit çevrimiçi flört aracılığıyla tanışmışlardır ve belki de bu kişiler çevrimiçi flörtün etkililiği adına en iyi tanıtımdır. Tanıdığınız bir ya da daha fazla çiftin çevrimiçi tanışmış olması büyük bir olasılıktır.

Açıkçası, çevrimiçi flörtleşmenin başarı oranına dair çok sayıda araştırma yürütülmüştür. Bu araştırmaların kaynakları çeşitli kaynaklara dayanıyor ve bazı sayılar diğerlerinden daha güvenilir. Çeşitli flörtleşme ağ sitelerinin, çalışmayı yürüten bilim insanlarını işe aldıkları için  belki de çok ciddiye alınmayacak ve her ne ölçü şeklini kullanıyorlarsa, yaklaşık %90-98 civarında başarılı olduklarını gösteren kendi araştırmaları bulunmaktadır.

Öte yandan hem burada hem de yurt dışında bağımsız araştırmacılar ve enstitülerin (örneğin Gallup gibi) yürüttüğü araştırmalara kesinlikle güvenebilirsiniz, çünkü onların inanılmaz ve ilgi çekici sonuçlar ortaya koymalarına gerek yoktur.

Bu bağımsız araştırmalar, bir çevrimiçi flörtleşme sitesi ya da flört uygulaması kullanıyorsanız başarı şansınızın ne derece olduğunu net olarak size gösterir.

Türkiye için rakamlar, 1997 ve 2010 arasında internetten birbirini bulup tanışan tüm Türklerin çeyreğinin internetten en aktif şekilde flörtleşen ülkeler listesinde üçüncü sırada olduğunu gösteriyor.

en popüler arkadaşlık siteleriTüm Türklerin üçte biri aradıkları aşkı internette bulmak için hazır olduğunu söylüyor ve gittikçe 40’ın üzerindeki kişiler çevrimiçi flörtleşmeyi kullanıyor. Çevrimiçi flörtleşmeyi kullanan Türkler arasında %79’u gerçekten flört ediyor ve bu rakam erkelere göre kadınlarda daha da yüksek. Gerçek hayatta birbiriyle tanışan, internetten flört edenlerin %46’sı istikrarlı bir eş buldular.

Bu sayıların hepsi çevrimiçi flörtleşmenin işe yaradığını gösteriyor.  Var olan flört ağ siteleri üzerinden bir hayat arkadaşı bulma şansınız yüksek ama bu otomatikman olmuyor.

Çevrimiçi flörtleşmenin avantajlarından faydalanmak basit ve uygun olsa da belli miktarda bir iş te içeriyor. Bir flörtleşme ağ sitesinde profil açmak ve sonrasında bir eşin ağınıza takılmasını bekleyerek arkanıza yaslanmak yeterli değil.

En sevdiğiniz flörtleşme sitenizde ilginizi çeken profilleri okuyup onlara mesaj göndererek aktif olmanız ve elbette karşılıklı ortak ilgilerinizin olduğu kişilerle buluşmaya gitmeniz gerekmektedir. Biraz zaman alsa da eğlenceli ve uygun olmasının yanında bir eş bulma metodu hala zamandan tasarruf sağlamaktadır – ve kim bilir belki de hayatınızın aşkı yalnızca birkaç tık ötenizdedir.

scroll up