facebook izleme kodu

Facebook tanışma için ipuçları ve tüyolar

facebook dating

Tıpkı dışarıdaki her insan gibi, muhtemelen siz de, hâlâ hoş bir randevuya çıkarabileceğiniz, sinemaya götürebileceğiniz ya da bir şeyler yapabileceğiniz o kişi arayan birçok insandan birisiniz. Ancak her ne kadar biriyle tanışmak kulağa kolay gelse de, aslında pek de kolay değildir. Diğerleri dışarıda “çift hedefleri” anlarının tadını çıkartırken, siz evde tıkılıp kalmış Facebook üzerinden ya da muhtemelen rastgele bir Google araması ile bulduğunuz tanışma sitelerinde takılıyorsunuz.

Ve sizi suçlamıyoruz. Sizin gibi, bize “biriyle nasıl tanışabilirim” diye soran pek çok insan var.

Ve birçok insan “dışarıya çık!” derken biz olduğunuz yerde kalmanızı, telefonunuzu açmanızı ve tanışma için Facebook’u kullanmaya hazırlanmanızı söylüyoruz.

İnternet dünyası

Bugünün jenerasyonunda, internetten tanışma sadece gençleri değil yetişkinleri de içeren toplumun kalanında da büyük bir trend oldu. Ve internetten tanışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte, yıllar içinde çığır açan uygulamalar geliştirildi.

Şu anda, “tanışma uygulamaları” adı altında mağazada erişilebilir ve uygun durumda pek çok uygulama var. Bazıları geniş yelpazede farklı yaşlardaki, ırklardaki, ilgi alanlarındaki vb. insanlar tarafından kullanılabilir ve bazıları da daha belirli grup insana ve ilgi alanlarına yönelik tasarlanmıştır.

Ve bu uygulamalar için oldukça etkili ve kullanması kolay uygulamalarken, insanlar bir randevu yakalamak adına bu uygulamaları bulmak için o kadar uzağa gitmek zorunda olduklarını bilmiyorlar. Cidden, o kadar uzağa bakmanıza gerek yok. Facebook var.

facebook datingFacebook mu? Randevu için mi? Gerçekten mi?

Facebook bugün piyasadaki en büyük sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. 4 Şubat 2004’te Mark Zuckerberg ve geliştirici ekibi tarafından kuruldu. Uygulama dünya etrafındaki insanları iletişime sokmak, böylece onları farklı amaçlarla daha yakına getirmek amacıyla tasarlandı.

Böylece, uygulamanın sayesinde, “umutsuz” biri olarak sizin bile bir randevu ayarlama olasılığınızın olması mantıklı hale geliyor.

Facebook hesabınızdaki arkadaşlarınızın çoğu, ailenizden, okul ve iş arkadaşlarınızdan oluşsa bile kimi zaman sadece simaen tanıdığınız ya da gerçek arkadaşlarınızın arkadaşları olan kişiler de yer alıyor. Bu her ne kadar önemsiz görseniz de, denizdeki balığı yakalamanız için mükemmel bir yer olabilir. Facebook randevuları hakkında daha fazlası için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Peki, Facebook’umla Ne Yapacağım?

Facebook’ta ava çıkmaya başlamayı düşündüğünüz için, randevu kapmak için bakmanız, hazırlamanız ve yapmanız gereken birkaç şey bulunuyor. Tıpkı diğer tanışma uygulamalarında ya da tanışma sitelerinde ve hatta şahsınızda olduğu gibi, hazırlanmak kilit noktadır.

Güzel bir profil hazırlayın

Tabii ki Facebook randevularında, tıpkı gerçek bir randevuya gidiyor gibi, iyi ve şık görünmelisiniz. İyi bir profil oluşturmak, insanlara amacınız konusunda ciddi olduğunuz ve gönül eğlendirme peşinde olmadığınız konusunda iyi bir izlenim verebilir.

Fotoğraflarınızı temizleyin

Kendinize karşı doğru ve dürüst olmak birisini tanırken iyi olabileceği gibi, o kadar da iyi sonuçlar almadığınız bazı durumlar da var. Tabii ki randevularınızı sizin ve partneriniz için eğlenceli hale getirecek kadar çılgın olmanız güzel ancak onun sizi üstünüz gömleksiz, elinizde bir şişe tekila, rastgele bir kız size kucak dansı yapıyorken görmesi konusunda gerçekten emin misiniz? Tabii ki. Hiç sanmıyorum.

Şimdilik o fotoğrafları kendinize saklayın ve belki yakın gelecekte eğer işler sizin ve partneriniz için iyi giderse belki o zaman fotoğrafı görmeye hazır olur.

Duvarınızı temizleyin

Fotoğraflarınız ayrı bir konu ama genel olarak duvarınız da iyi görünmesi gereken bir yer. Utanç verici tek şey sadece fotoğraflar değil, gönderiler ve yorumlar da olabilir. Müstakbel sevgilinizin, lise öğretmeninizin ne kadar ateşli olduğu hakkında yorumlarınızı ve arkadaşlarınızın onunla inanılmaz bir gece geçirme fantezisini ne kadar çok kurduğunuz hakkında yorumlarınızı görmesi gerçekten uygun mu sizce?

Peki ya arkadaşınızın annesinin ateşli olması ve grup çalışmaları için ne zaman onlara gitseniz açık kıyafetler giymesi hakkında attığınız o gönderi. Sınavlar yaklaşmıyorken bile onlara grup çalışması için gitmeyi ne kadar çok istediğiniz. Bunları görmesini ister misiniz? Tekrar, hiç sanmıyorum.

Profil bilgilerinizi ayarlayın

Randevu için Facebook’unuzu temizlerken temel profil bilgileriniz olan yaşınız, nerede çalıştığınız, ilgi alanlarınız ve özellikle de ilişki durumunuz gibi temel bilgileri koyduğunuzdan emin olun. İlişki durumunuzun bekâr olarak ayarlı olduğundan emin olun. Yoksa konuştuğunuz insanın uygun olup olmadığıyla alakalı garip bir hava estirebilir. Sonuçta birine bekâr olup olmadığını direkt olarak sormak biraz yürek ister.

facebook datingFacebook tanışma gruplarına katılın

Bu muhtemelen yapması en kolay iş. Farklı amaçlar ile kurulmuş bir sürü Facebook grubu var. Serbestçe dünyanın her tarafından ilgi alanlarının karışık olduğu bütün insanlara açık olanlar da var, aynı zamanda belirli yaşa, ırka, ilgi alanına vb. yönelik olanlar da var. Bu tür gruplar, insanları bağlamak yerine gerçekten ayırmak için yapılmamış; sadece belirli tercihleri olan insanlar için düşünülmüş. Tabii ki, bahsettiğimiz gibi farklı türden insanların karışık olarak bulunduğu daha geniş gruplar var. Ve eğer isterseniz siz de o gruplardan birinde olabilirsiniz.

Bir sürü insanın sizinle aynı ilgi alanlarına sahip olduğu bir grupta olduğunuzu varsayarsak ilgisini çekebileceğiniz insanları bulmak ve onlarla konuşmaya girmek kesinlikle daha kolay olacak. Tıpkı hızlı randevu gibi, ancak internet üzerinden. İşte Facebook üzerinden tanışmak için daha fazlasını okuyabileceğiniz bir makale.

Arkadaşlarınızın etkinliklerine katılın

Arkadaşlarınızdan birinin ağzınızı sulandıran bir dilim pastayla fotoğrafını gördünüz ve yorumlar bölümünde gözünüze takılan birisini gördünüz, pastanın ne kadar güzel göründüğü ve o an onun da yemek istediğini belirten bir yorum yapmış. Sizin de pasta sevdiğiniz ortaya çıktı! Sizin de pastaları ne kadar çok sevdiğinizle alakalı nazik bir cevap yazabilirsiniz. Eğer cevap verirse, devam edip konuşturmayı sürdürmek için ipucu yakaladınız demektir. Kim bilir. Belki onu pastaları lezzetli olan ünlü bir pastaneye randevuya çıkaracak kadar şanslısınızdır.

İletişim kurmayı öğrenin

İletişim kurmak birisine yaklaşırken zorlayıcı bir durum olabilir. Bir sohbete pat diye dalmadığınızdan ve uzun zamandır arkadaşmışsınız gibi davranmadığınızdan emin olmak zorundasınız. Bu garip ve ürpertici bir durum. Ağırdan almalısınız. Önce merhaba diyebilirsiniz. Ona, profilini nasıl bulduğunuzu ve ilginizi çekmesini sağlayacak bir şey gördüğünüzü ya da okuduğunuzu söyleyin. Eklemenizi sorun edip etmediğini sorun. Evet, tercihen sizin ilk yazmanız, eklemeyi sormadan önce hoş bir sohbet başlatmanız gerek. Bazı insanlar gerçekten dikkatlidir ve yabancılardan gelen ekleme istediklerini rastgele kabul etmezler. Biraz daha sabırlı olun. Emin olun buna değecek.

facebook datingEfendi birisi olun

Birisiyle arkadaş olma girişimlerimizin tamamı başarıyla sonuçlanmayabilir. Eğer işe yaramazsa, bunu kabullenin ve her zaman yanınıza kâr kalmayacağını öğrenin. Karşınızdakini zorlayıp ürpertici bir stalker gibi gözükmeyin. Dedikodu çok hızlı yayılır ve eğer batırırsanız, ne kadar garip ürkütücü olduğunuz hakkındaki dedikodunun yayılması onlar için kolay olur. Öyle olduğunuzu söylemiyorum ama eğer uygun sosyal medya adabı muaşeretini incelemezseniz, olmak istemediğiniz bir insan dönüşebilirsiniz. İşte Facebook tanışmaları hakkında daha fazlasını okuyabileceğiniz bir makale.

Gizliliğinizi kontrol altında tutun

Beyaz atlı prensinizi ya da külkedinizi ararken, daima fazladan dikkatli olmak gerekir. Facebook üzerinde dolanan farklı türden insanlar var ve eğer yeterince dikkatli olmazsanız, sosyal medya suçlarından bir tanesinin kurbanı olabilirsiniz.

Başka insanların kimliklerini kullanarak sahte profiller oluşturan ve her ne amaçları varsa bu hesapları o amaçlar için kullanan bir sürü insan var.

Profil fotoğrafınızı kiminle paylaşacağınızı düzgün seçtiğinizden emin olun.

facebook datingArtık hazırsınız!

Tanışmak genel olarak parktaki basit bir yürüyüş değildir. Yapıp randevu almaya çalışabileceğiniz onlarca şey var. Doğru yerde doğru zamanda tanışan insanlar da var, kendileri için işe yaraması adına Facebook tanışması gibi normların dışına çıkmak zorunda olan insanlar da var. Ancak ne yapacağınızı bulduktan sonra, aşkta adil bir şansı elde etmek için hangi stratejiyi ya da tarzı uyguladığınız fark etmez. Aynı zamanda kendinize dürüst olmak için sizin için işe yaramasına bağlıdır. O halde neyi bekliyorsunuz? Gidin ve bize nasıl gittiğini anlatın!

scroll up