facebook izleme kodu

Flört Uygulamalarına Karşı Flört Siteleri

İnternetten önce bir taliple tanışmanın en popüler yolu evden çıkıp bir bara gitmekti. Sonra e-postalaşmanın hayatımıza girdiğine tanık olduk ve kısa süre sonra da flört siteleri ortaya çıktı. Yıllarca bu sitelere ‘umutsuz’ gözüyle bakıldı ve kaydolan kişilere karşı belli bir damga yüklendi.

Fakat son yıllarda cep telefonları ve ‘uygulamalar’ın birden popülerlik kazandığına şahit olduk. Tinder ve benzer uygulamalar artık hayatımızın normal bir parçası ve meşgul insanlara harika bir seçenek sunuyor. Buna rağmen karşımıza bir soru çıkıyor – aşkı arıyorsanız, hangisi  daha iyi, flört siteleri mi yoksa flört uygulamaları mı?

Flört Uygulamalarına Karşı Flört Siteleri

Karşılaştırmalar

İlk olarak, çoğu flört sitesinin birlikte çalıştırdığı bir uygulama olduğunu akılda bulundurmada fayda var ve bu genellikle sitenin üyeliğiyle birlikte geliyor. Normalde üyelik her ikisine erişime izin verecektir ya da uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz ama masaüstü versiyonları için küçük bir miktar ödemek zorundasınız.

Öte yandan masaüstü kopyaları olmayan flört uygulamaları normalde tamamen ücretsizdir. Son zamanlarda uygulamalar tüketiciler onları tamamen ücretsiz kullanabilsin diye hasılatlarını uygulama içi satın alımları ve reklamlar üzerinden yapıyor. Örneğin Tinder şu anda en popüler uygulamalardan bir tanesi ve tamamen ücretsiz. Ama ‘Tinder Plus’a kaydolmak isterseniz küçük bir ücret karşılığında bulunduğunuz alanın dışındaki yerleri araştırabilir hatta hatalı bir kaydırmayı bile tekrar yükleyebilirsiniz.

Her Biri İçin Müşteri Tabanı

Konu buysa, çoğu insan hizmet vasıtasıyla birçok sayıda kişiyle tanışacağını hissettiği sürece ücretlendirmeler ve faturalandırmalar konusunda endişelenmeyecektir. İşin aslı, sadece ücretlendirilen para miktarı dolayısıyla siteler ve uygulamalar arasında belirgin bir fark olabilir. Eğer insanlar uygulamayı ücretsiz indirebiliyorsa sırf eğlenmek için indirip çok ciddiye almayabilirler.

Öte yandan flört hizmeti için ödeme yapan insanlar paralarının hakkını verecek ve siteyi daha çok ciddiye alacaktır. Yalnızca 10 yıl içinde flört sitelerinin ücretleri ikiye katladı, ve eskiye göre daha çok ücretsiz uygulama var. Aslında ikisi arasındaki boşluk şimdi daha büyük.

Ama bu taşa yazılı değil ve bazen de farklı türlü işleyebilir. Örneğin, diğerleri Match ile uğraşırken çoğu insan Tinder’da ciddi ilişkiler buluyor. ‘Ödediğinin karşılığını alırsın’ derler o yüzden de herkesin yatırım yaptığı bir sitede aşkı bulma olasılığınız ‘daha yüksek’.

Gerçekte modern toplumun büyük çoğunluğu bir akıllı telefona sahip ve böylelikle de hem uygulamaları hem de siteleri deneme fırsatı bulabiliyor. İkisi arsındaki temel fark nasıl yaklaşıldığı; Match üyeleri ciddi olup geçekten aşkı arayacaktır öte yandan Tinder’dakiler daha eğlence peşinde ve daha rahat tavırlı olacaklardır. Bazen bu daha çok işe yarar çünkü bir randevu ayarlamak için üzerinizde hiç baskı yoktur.

Flört Siteleri – İyi Yanları

Flört siteleri hatrı sayılır bir zamandır piyasada ve sonuçlarını kanıtlamışlardır. Evliliklerin önemli bir kısmı başarılı çevrimiçi flört tanışmalarının bir ürünüdür ve bu başarı hikayeleri inkar edilemez.

Evden çalışan veya kısıtlı bir sosyal alana sahip kişiler için muhteşem olabilir. Yeni kişilerin sayısının sınırlı olduğu yerlerde flört siteleri boşluğu doldurmakta ve hayattaki ihtiyaç duyulan etkileşimi korumaktadır.

Bazı flört siteleri benzer kafa yapısına sahip kişileri bulabilmeniz için belli gereksinimleri filtrelemenize izin verir. Özellikle belli bir çeşit spor, müzik ya da film türünden hoşlanıyorsanız bunu profilinize koyabilir ve aynı şeyleri seven kişilere ulaşabilirsiniz ki bu da bağlantı kuracağınız kişiyi bulma şansınızı arttırır.

Flört uygulamalarıyla karşılaştırıldığında kendinize benzer kişileri bulabileceğiniz anlamına gelen çok daha fazla filtre ve arama seçenekleri de bulunmaktadır.

Flört Siteleri – Kötü Yanları

Çoğunda bir başlangıç ücreti bulunmakta, bu da birisini bulurken üzerinizde belli bir ölçü baskı yüklemektedir. Ücret bizi zevkten çok umutsuzca insanlara yaklaşmaya zorlayarak özgüvenimizi etkileyebilir.

Süreç de ayrıca bir miktar bunaltıcı olabilir çünkü araştırmaya gelince çok sayıda farklı seçenekler var. Bazen bu önceden kurulmuş sınırlara takılırız. Bu yüzden de her birkaç ayda bir yenilenip tekrar başlamak için hep ara vermelisiniz.

Flört Uygulamaları – İyi Yanları

Flört uygulamalarına başlamak sitelere göre çok daha hızlıdır çünkü herhangi bir kişilik testi veya ekstra basamaklar gerektirmez. Bir kez kaydolduğunuzda birkaç fotograf yükler ve kısa bir profil oluşturursunuz ve hemen başlayabilirsiniz. Flört sitelerinde çoğunlukla ilk kişiyle iletişime geçmek bile günler alır.

Ayrıca uygulamalar çevrimiçi flörtleşmeyi 21. yüzyıla taşıyor ve uzun süreli bir talibi ortadan kaldırıyor. Çevrimiçi flört size evde bilgisayar başında olacağınızın garantisini vermiyor çünkü istediğiniz her zaman her yerden yapabilirsiniz. Bugün, flört uygulamaları tam kendileri gibi kişleri arayan milyonlarca dışa dönük insanlar tarafından kullanılıyor.

Sadece kayıt esnasında bir kişilik formu doldurmamış olmanız hiç bilgi bulamayacağınız anlamına gelmez. Çoğu uygulama hem ortak arkadaşlarınızı görüntüleyebileceğiniz hem de sunulan çeşitli uyumluluk testleriyle işleyen ortak zevkleri de görebileceğiniz Facebook’u giriş yapma seçeneği olarak kullanıyor.

Son olarak, çoğu uygulama daha çok göze çarpan bir bağlantı olabilecek uydurulmuş bir kullanıcı adı yerine gerçek isminizi kullanmanızı istiyor. Güvenlik sebeplerinden dolayı çoğu soy ismini kullanmıyor ama isminiz bile ilk sohbetlerde işe yarayabilir.

Flört Uygulamaları – Kötü Yanları

Flört uygulamaları basit ara yüzleri dolayısıyla sıkça ön plana çıksa da bazı kişilerin daha fazla arama seçeneğine ihtiyacı oluyor. Uygulamalarda aramaların çoğu tehlikeli olabilecek şekilde profil resimlerine geliyor çünkü insanoğlu olarak dış görünüşe çok önem veriyoruz.

Ayrıca çoğu uygulama yakınlardaki kişileri bulmak için konum ayarlarını kullanıyor ve çoğunlukla güvenli olsa da güvenli oynamamız gerektiğini asla unutmamalıyız çünkü bu ayarlar suça kapı aralayabilir.

Flört Uygulamalarına Karşı Flört Siteleri Özet

Söz konusu kişisel tercih ve ne aradığınızsa her zaman ‘en iyi’ seçenek diye bir şey yoktur. Rahat bir insansanız ve eğlenceli insanlarla takılmak istiyorsanız flört uygulamaları işinize yarayabilir.

Ama hayatınızı bir düzene oturtmak istiyorsanız bu yönde en iyi yol belki de her zaman flört siteleri olmuştur. Elbette her ikisini de aynı anda yapamayacağınıza dair bir kural yok – pazara giren tüm bu büyüleyici teknoloji ile bunlardan faydalanmamak saçma olur.

scroll up