facebook izleme kodu

Kör Buluşma

Kör Buluşma

Aşkı gözü kör olabilir, ancak Aşk Tanrısının kesinlikle kör olmadığına eminiz! Elbette, sizi bugüne kadar oklarıyla sonu hüsranla biten ilişkilere doğru sürüklemiş olabilir, ancak bu kesinlikle, sizin gerçek aşkı bulma fikrinize karşı olduğu anlamına gelmez. Kendinizi rahat hissettiğiniz alandan biraz daha uzaklaşarak, Aşk Tanrısına bir şans daha verin, bakalım bu sefer potansiyel partnerinizle sizi buluşturabilecek mi?

Örneğin, aşk denizindeki pek çok adadan biri olan kör buluşma konusunu ele alalım! İnsanların dışarı çıkıp böyle gelişi güzel dalışlar yapması pek de sık görmediğimiz bir şeydir, ancak belki de buna değer. Çünkü özellikle bazı durumlarda, doğru şekilde uygulayabilirseniz, ağınıza enfes bir balık yakalanma ihtimali oldukça yüksektir.

Neden kör buluşmalara gitmeyi düşünmelisiniz?

Özünde, kör buluşma, daha önce hiçbir şart altında tanışmadığını biriyle buluşmak anlamına gelir. Çoğu zaman, ailenizin, arkadaşlarınızın ya da yakınlarınızın sizi tanıştırmak istediği bir başka yalnız kişiyle buluşurken kendinizi kör buluşmada bulabilirsiniz. Her ikiniz içinde uygun bir yer ve zaman belirlersiniz ve elektriği yakalayıp yakalayamayacağınızı test edersiniz.

1: Kör buluşma, işleri yoluna koyma şansı olabilir

Kör buluşma, özellikle endişeli kişiler için çok sinir bozucu olabilir. Ama bardağın dolu tarafından bakacak olursanız, kör buluşmanın yeni biriyle tanışmanın heyecan verici bir yolu olduğunu görebilirsiniz.

Mesleğiniz hakkında bilgisi olmayan, lise ya da üniversite hayatınızı nasıl geçirdiğinizi bilmeyen ya da sonu hüsranla biten geçmiş ilişkileriniz hakkında en ufak bir fikre bile sahip olmayan biriyle tanıştığınızı hayal edin. En utanç verici anlarınızı bilmeyen, hayatınızda yaşadığınız çöküş dönemlerinizden haberdar olmayan biriyle tanıştığınızı düşünün. İşleri tekrar yoluna koymak ve imajınızı tazelemek için bulunmaz bir fırsattır. Tüm güvensizliklerinizi evde bırakın, özgüveninizi arttırın ve kendinizi yine arzu edilen kişi haline getirin.

Ancak şu konuda uyarmadan da geçmeyelim, daima ağzınızdan çıkan her konuda dürüst olmaya özen göstermeyi unutmayın. Partneriniz, er ya da geç doğruyu öğrenir ve yalan söylediğinizi anlar ve bu bir anda her şeyin sonu anlamına gelir. Kendinize dair harika bir izlenim bırakırken, bir yandan da tamamen dürüst olmaya çalışın.

Kör Buluşma2: Kör buluşma da tıpkı diğer buluşmalar gibidir

Kör buluşmanın da sonu, tıpkı diğer tanışma ve buluşma türleri gibi, ya zaferle ya hüsranla neticelenir. İlk kör buluşma deneyiminizin felaket geçmesi ihtimal dâhilindedir, hatta dört kez beş kez katılmanız gerekebilir. Ama unutmayın, gerçekten tanıdığınız biriyle buluşma esnasındaki gibi, bu buluşmanın da zaferle sonuçlanması için pek çok etken vardır.

3: Kör buluşma herkese göredir

Kör buluşmayı, destesinde başka hiçbir kart kalmamış kaybeden kumarbazların ucuz oyunlarıyla karıştırmayın. Bugün hala son derece popülerdir ve pek çok farklı geçmişe sahip insan tarafından severek uygulanmaktadır.

Webster Günlüğü’ne göre, sıradan bir günde, “kör buluşma” olarak yaklaşık 2,235 internet sorgusu yapılmaktadır. NBC Digital’in sahibi olduğu ondating.tv’de çalışan ilişki uzmanı Andrea Syrtash “kör buluşmanın hiçbir zaman ölmeyeceğini düşünüyorum” dedi. “İnsanları bir araya getirip çöpçatanlık yapmak, dünyanın pek çok yerinde gayet sıradan bir durum ve nesiller boyunca süre gelmiş durumda. Bu yüzden, yeni insanlarla tanışmayı uman yalnız insanlar için muhteşem bir seçenek olduğuna ve ileride de böyle kalacağına inanıyorum.” Daha fazla bilgi için şu yazıyı okuyabilirsiniz: Yeni Başlayanlar İçin Tanışma

Kör buluşma, özellikle yoğun bir iş hayatına sahip olanlar ve çok fazla dışarı çıkmayı sevmeyen insanlar için son derece uygun olabilir. Bu tür insanlar genellikle tüm saatlerini ofiste geçirirler ya da tm günlerini bilgisayar karşısında oturarak harcarlar. Ve çoğu zaman, potansiyel partner seçenekleri arasında istediğini seçmek için online tanışma sitelerine kaydolanlar da bu tür insanlardır. Ama genellikle, online tanışma zamanınızı boşa harcamanıza neden olabilir. Dolayısıyla, saatlerinizi bilgisayar ekranına ya da akıllı telefonlarınıza bakarak harcamak yerine, sizin için hazırlanmış bir kör buluşmaya katılmak çok daha kolay olabilir. Bunu, tanışmanın zekice bir yolu olarak düşünebilirsiniz.

4: Kör buluşma, evde yalnız oturmaktan daha iyidir

Zaten daha önce defalarca izlediğiniz filmleri, dizileri izleyerek zaman harcamak yerine, flört oyununun içine dalarak vaktinizi çok daha etkili ve eğlenceli etkileşimler kurarak geçirmeyi düşünebilirsiniz. Özellikle de kör buluşmada. Böylece kendinizi çok daha iyi hissetmeyi sağlayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Üzerinize bir şeyler giyip gecelere akmak her halükarda daha eğlencelidir! Konfor bölgelerinizden kurtulun ve dışarı çıkın!

Kör Buluşma

Kör buluşma nasıl kolayca dâhil olabilirsiniz?

Kör buluşmaya katılmanızın en temel iki yolu, otak bir arkadaşınız ya da akrabanız tarafından tanıştırılmak ya da kör tanışma sitelerine kaydolmaktır.

Ya tanıdıkları biriyle tanışıp tanışmak istemediğinizi soran bir arkadaşınız ya da akrabanız aracılığıyla kör buluşmaya çıkabilirsiniz, ya da diğer yolu deneyebilirsiniz. Tabi her zaman birileri gelip size bu soruyu sormayabilir, kimi zaman akrabalarınıza ya da arkadaşlarınıza iyi bir çift olabileceğiniz bir tanıdıkları olup olmadığını sormanızın da hiçbir mahsuru yoktur. Güvenilir birini seçmeleri konusunda arkadaşlarınıza güvenin ve keyifli bir buluşmaya giderek bu iyiliklerinin karşılığını onlara verin!

Kör buluşmaya çıkmanın diğer yolu da kör buluşma siteleridir. Eğer hemen bir online tanışma sitesine kaydolmazsınız, beyaz atlı prensinizi bulma yolundaki macera dolu çabanız asla sonlanmayacaktır.

Birkaç kör buluşma sitesine kaydolmayı deneyin! Blind Dating Service ve Materoulette, deneyebileceğiniz sitelerden bazılarıdır!

Ancak geleneksel tanışma sitelerinin aksine, kör tanışma siteleri, randevulaşacağınız kişiyi daha önce hiç tanımadığınız için çok daha gizemlidir. Kör tanışma siteleri, sadece kişisel bilgileriniz, hobileriniz, ilgi alanlarınız ve buluşacağınız potansiyel partnerinizde olmasını istediğiniz birtakım özellikleri içeren bir başvuru doldurmanızı ister. Tüm bunlar, sizleri ideallerinize en yakın kişiyle buluşturmak üzere, etkinlik organizatörlerine götürülür.

Aradaki farkı anladınız mı? Geleneksek tanışma sitelerinde, bir sürü yüz ve isim içeren ara yüzü kullanarak potansiyel partnerinizi kendiniz bulursunuz, kör tanışma sitelerinde ise, tüm şansınızı bilimsel araştırmalara ve sitenin ellerine bırakırsınız.

İşe yarayacağınızı düşündüğünüz bir tanesini seçin!

Kör buluşmalarda nasıl davranılır? Yapılması ve yapılmaması gerekenler!

Buluşmanızdan zevk almanın pek çok yolu vardır. İşte, başarılı buluşmalar gerçekleştirmek için 4 ipucu!

Kör Buluşma1: Mekân – Kör buluşmaya çıkacağınız yerler

Genellikle, nerede buluşmanız gerektiğini ya da buluşmada neler yapabileceğinizi erkek tarafı önerir. Ama ben inanıyorum ki kız tarafı da seçilecek mekân konusunda önemli bir rol oynayabilir. Randevuya çıkacağınız ya da sizinle buluşmak isteyen kişiyle bu tip detayları konuşmanızda fayda var. İlk buluşmalar için restoranlar ya da normal cafeler gayet uygundur, ama standartlara bağlı kalmamayı da tercih edebilirsiniz.

Kör buluşmalarda, iki tarafın da rahat hissedeceği, kendiniz olabileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz ortak bir yerde anlaşın. Belki sizi bir araya getiren ortak arkadaşınız ikinizin de müzikten hoşlandığınızı düşünmüştür, öyle değil mi? Ya da spordan? Belki de tiyatrodan? Bir müzik dinletisine gitmek, tuttuğunuz takımın maçını izlemek ya da tiyatroya-konsere gitmek gayet güzel fikirlerdir. B aktivitelerin hepsi son derece eğlencelidir ve üzerinizdeki baskıyı azaltmaya yardımcı olur. Birlikte yeni, ilginç, hatta garip şeyler deneyin. Tabi yapacağınız aktivitede karşınızdaki kişiyle hemfikir olmayı unutmayın.

Ve son olarak, mutlaka halka açık bir yerde buluşmanız gerektiğini unutmayın. Böylece randevunuzun daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz, dolayısıyla iki tarafta randevu sırasında üzerinde baskı hissetmez. Kör buluşma gerçekleştirdiğiniz kişinin hala hiç tanımadığınız ve size son derece yabancı bir kişi olduğunu unutmayın. Dikkatli olmakta fayda var!

2: Beklentilerinizi yönetin

Tekrarlıyoruz, tıpkı diğer tanışmalarda olduğu gibi, kör tanışmaya çıkmak da Bay ya da Bayan Mükemmel’i bulacağınızı garanti etmez! Beklentilerinizi makul bir seviyeye çekin, ya da en iyisi hiç beklentiniz olmasın! Bir randevuyu, beklentilerden daha fazla zehir eden başka bir şey yoktur. Beklentiler, daima hayal kırıklıklarına yol açar, özellikle de iki taraf birbirini tanımıyorsa. Şikâyet etmeyin ve kendinizi akışa bırakın!

3: Asla randevuya gitmemezlik etmeyin!

Kabalık yapmayın. Artık randevuya çıkmak istemediğinizi anladığınız dakikada hemen kaçmayın. Ve kör buluşmaya katılamayacağınız bazı özel durumlar ya da geç kalacağınız zamanlarda, mutlaka önceden mesaj gönderin.

4: Sohbet ve nezaket

Aranızı yapan arkadaşınızı randevudan önce sıkıştırın ve kör buluşma gerçekleştirdiğiniz partnerinizin nelerden hoşlandığını, en sevdiği hobilerini ve ilgi alanlarını öğrenmeye çalışın. Sohbet sarmadığında hemen bir başka konuya atlayabilmek mükemmeldir. Boş zamanlarında neler yaptığını öğrenin ve her ikinizin de keyifli yaptığı boş zaman aktivitelerini bulun. Emin olun, zamanın nasıl da farkında olmadan geçtiğine çok şaşıracaksınız!

Kör BuluşmaVe bir şekilde, işler umduğunuz gibi gitmediğinde, nezaketi elden bırakmayın ve asla ama asla telefonu kulağınıza koyup uzaklaşmaya çalışmayın. Nazik bir şekilde konuşmaya devam edin ve karşınızdakinin yaptıkları hakkında başka şeyler de öğrenmeye çalışın. Her zaman farklı şeyler hakkında öğrenmeye devam edebilir, kör buluşma partnerinizin çalıştığı sektör konusunda fikir alabilirsiniz. Belki birkaç yatırım tavsiyesi alırsınız? Belki piyasa dedikodusu? Belki kameranızın ayarlarını düzeltebilir. Eğer flört ettiğiniz kişiyi gerçekten bir türlü sevemediyseniz, en azından ondan bir şeyler öğrenmeye devam edebilirsiniz! Kör buluşma size bir partnerden daha fazlasıyla tanışma şansı verebilir, örneğin bir arkadaş!

Ve son olarak (belki de en önemlisi), dürüst olun. Asla sahte olmayın ve orijinal kalmaya çalışın. Kör randevu adayınızı sürüncemede bırakmayın. Daima aklınıza geleni söylemekten çekinmeyin ve partnerinizin, işlerin güzel gidip gitmediğini, kendisiyle tekrar buluşmak isteyip istemediğinizi bir şekilde öğrenmesini sağlayın. Kör buluşmada yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında şu yazıyı okuyabilirsiniz!

Kör buluşmada nasıl başarılı olabileceğinize dair verdiğimiz basit ipuçlarını uygulamayı unutmayın! Keyifli zaman geçirin ve ilk kör buluşmada yaşadıklarınızı bize anlatın!
scroll up