facebook izleme kodu

Kimi zaman, online tanışma “Where’s Waldo?” okumakla kıyaslanabilir. İçinden seçim yapabileceğiniz sınırsız sayıda profil vardır, hatta öyle ki aksiyona başlamak kesinlikle herkes ile aynı sürede gerçekleşmez. Benzer özetlere sahip olma eğilimindedirler:

“Her gün eğlence peşinde koşan, eğlenmeyi seven bir insanım. Sporu, müziği, egzersizi, arkadaşlarımı ve ailemi çok severim. Kendilerini çok fazla düşünmeyen ve keyifli zaman geçirmeyi seven iyi kalpli birini arıyorum.”

“Eğlence konusunda gerçekten çok iyiyim. Arkadaşlarımla takılmaya bayılırım ve genellikle, insanları eğlendiririz, kendimiz güleriz, her ne yapıyorsak severek yaparız. Eğlence her günümün olmazsa olmazıdır.”

“Böyle şeyleri yazmaktan nefret ediyorum. İyi bir insan olma konusunda çok iyiyimdir. Sinemaya gitmeye ve arkadaşlarımla takılmaya, insanları izlemeye ve eğlenceli şeyler yapmaya bayılırım. Birçok şeyi akışına bırakmaya inanırım.”

İşte dürüst profillerden örnekler:

“Kendime zaman ayırmayı severim. İş dışında oldukça aktifimdir, yani haftada iki gece tırmanış yaparım ve genellikle yogayla boş zamanlarımı geçiririm. Hafta sonlarımın çoğunda, arkadaşlarımla tırmanış yapmak için farklı bölgelere ziyaretler gerçekleştiririm.

Oldukça atletik bir yapım var ve kendimi rezil etmeden birçok sporu rahatlıkla yapabilirim, bu gurur duyacağım bir şey. Gençliğim boyunca Amerikan Futbolu oynadım ve üniversitede de gerçekten bir Ultimate takımına girdim, ama artık yarışmaktan ziyade arkadaşlar arasında frizbi oynuyoruz.”

Doğru dilbilgisi öğrenmek ve hataları düzeltmek, yeteneklerinizi en iyi şekilde ortaya koyabilmek için faydalıdır. Etkilemeye çalıştığınız kişi, “sen” ile “siz” arasındaki farkı bildiğinizi kendi gözleriyle görmelidir.

Online Tanışma - Erkek: Nasıl Profilinizle Öne ÇıkabilirsinizAyrıca, asla profilinizde acınası yanlarınızdan bahsetmeyin. Kimse sizin dertlerinizi duymaya can atmıyor – herkesin kendi problemleri var ve sizinkileri kabullenmeyi isteyen kimse olabileceğini pek sanmıyoruz.

Son yapılan araştırmalar gösteriyor ki, modern ilişkilerin en az yüzde 35’i internetten başlıyor.* Aynı araştırmalar şunu da ortaya koydu; bu tür ilişkiler, gerçek hayatta başlayanlara göre çok daha uzun vadeli mutluluk getirebiliyor.**

Girişken olmanın haklı gururunu yaşayın. Artık, evimizden dışarı bile çıkmayan potansiyel taliplerimizle karşılaşabileceğimiz bir çağda yaşıyor olmamız gerçeğinin nimetlerinden yararlanın!

Online tanışma profilleri, kendiniz hakkında nasıl üzgün hissettiğinizi herkese gösterebileceğiniz ya da insanların sizi nasıl hayal kırıklığına uğrattığını listeleyebileceğiniz yerler değildir. Yapışkan ve muhtaç kişilik tiplerini kimse sevmez. İşte sizi uçurumlardan aşağı yuvarlayacak profil açıklamalarından birine muhteşem bir örnek:

“Tamam, dürüst olacağım. İncinmekten, sade ve basit olmaktan bıktım. Bir boşanmanın arifesindeyim, bu yüzden aşk falan aramıyorum. Çok fazla kadınla tanıştım, çok fazla zaman geçirdim, her seferinde aldatıldım. Ayaklı bir ATM olmak istemiyorum, ya da seks oyuncağı ya da kimse için bir ödül olmak istemiyorum, artık, bundan sonra.”

Eğer geçmişte birtakım sorunlu ilişkiler yaşadıysanız, unutmayın, online tanışma profiliniz bunları dile getireceğiniz yer değildir. Bu alanları daima olumlu ve bilgilendirici yerler olarak değerlendirin.

Daima dürüst olun, olmanız beklenmese bile. Asla, güvensizliklerinizi gizlemeye çalışmayın. Eğer böyle yaparsanız, asla ikinci bir buluşma şansını yakalayamazsınız. Eğer gerçek kişiliğinizi gizliyorsanız, buluşmaya çıktığınız kişinin gerçek sizi anlayabilmesi mümkün olmayacaktır, böylelikle hem kendinizin hem karşınızdakinin akşamını boşa harcamış olursunuz.

Bir keresinde, profilinde boyunun 1.80 olduğunu söyleyen biriyle yemeğe çıkmıştım, ama karşılaştığımda gördüm ki boyu ancak 1.65 civarındaydı.” Yüz yüze tanıştıklarında aradaki boy farkını fark edebileceğini düşünmedi mi? Daha başlangıçta söylenmiş böylesi bir yalandan sonra, ikinci bir buluşma şansını kazanabilmeniz imkânsızdır.

Online Tanışma - Erkek: Nasıl Profilinizle Öne ÇıkabilirsinizSitedeki profilinizi tamamen dürüst cevaplarla doldurun. Hatta tamamen doldurmamanız bile hoş karşılanabilir – kimse kendini tamamen anlatmak istemez. Elbette hepimizin kusurları vardır ve sizinkileri örtbas etmeye çalışmanız sadece sahtekârca bir cilalama olacaktır.

Tüm detaylarıyla hayat hikâyenizi anlatmak da sadece karşınızdaki insanın sizde korkarak uzaklaşmasına sebep olacaktır. Eğer olumlu bir biçimde dürüst olursanız, insanlar bu meşruiyeti takdir edecektir, özellikle bunu özgüvenle yaptıysanız.

Arkadaşlık sitesindeki profiliniz kendinizi sattığınız platformdur. Tüm negatif yönlerinizi listelemek yerine, sizi muhteşem gösteren detayları niye sergilemeyesiniz ki? Biraz övünün, insanlara kendinizle buluşmanın değerli bir şey olduğunu hissettirin. Elbette abartın demiyoruz – sadece kendinizle ilgili gurur duyduğunuz yönlerinizden bahsetmeniz yeterli. Zeki ve güvenilir görünmek için, size rehberlik etmesi için online dilbilgisi denetleyicisi kullanabilirsiniz, buraya tıklayın.

En çekici profiller, kişinin kim olduğunu, onu mutlu eden şeyleri ve aradıkları şeyleri açıkça gösteren profillerdir. Bu tip profiller, haklarında daha fazlasını öğrenmek isteyen yabancılar tarafından bombardımana maruz kalan profillerdir.

Kendinizle ilgili, hala sürmekte olan bir takım yönleriniz varsa, bu detaylardan bahsetmekten çekinmeyin. Kişisel gelişim oldukça çekici bir özelliktir ve ilerlemeci olduğunuzu gösterir.

İnsanlara mesaj atarken, kendinize davranılmasını istediğini şekilde davranın. Hepimiz aynı teknede yol alıyoruz ve kıyıya kadarki yolumuzda bize eşlik edecek gerçekten ilgi çekici birisini arıyoruz. Saygın birisi olmak ve karşınızdakinde şüphe meydana getirecek davranışlardan kaçınmak, sizin de insanlardan aynı şeyleri görmenizle sonuçlanır.

Online Tanışma - Erkek: Nasıl Profilinizle Öne ÇıkabilirsinizEğer daha önce tanışmadığınız kişilerden mesajlar alırsanız, kaba olmayın. Bir kalbe sahip gibi davranın. Elbette zamanınızı boşa harcamanız gerekmez, karşınızdakine, gönderdiği mesajdan mutlu olduğunuzu söyleyin ve hayatta iyi şanslar dileyin.

Eğer aynı kibarlıkta bir ret mesajını başka birisinden alırsanız, bunu kişisel olarak algılamayın. İnternetten tanışma platformları, o insanların hiçbiriyle yüz yüze tanışmadığınız için reddedildiğinizde üzülmemeniz gereken yerlerdir.

Bu ipuçlarını takip ederseniz, arkadaşlık teklifleri almanız işten bile değildir. Artık ne yapmanız gerektiğini ve ne yapmamanız gerektiğini biliyorsunuz. Ayrıca, sohbet başlatıcı ipuçlarını buradan okuyabilir, erkeklerin online tanışmada yaptığı hataları öğrenebilir ve erkeklerin yapması ve yapmaması gerekenleri buradan bulabilirsiniz.

 

scroll up