facebook izleme kodu

Partner bulma ipuçları ve tüyoları

Tanışma Uygulamaları Çağı

Pekâlâ. Muhtemelen siz de kendinize “tam da ihtiyacım olduğunda nerede bu Aşk Tanrısı?” diye soran o insanlardan birisiniz. Cevap? Muhtemelen insanların kalbine milyonlarca ok atmakla oldukça meşguldür ve partner bulmak için en çok ihtiyacı olanları unutmaktadır. Tanrılar böyle hatalar yapar bazen.

Aşk Tanrısı bazı insanlara çok yardımcı olurken, kimileri için ise kesinlikle işe yaramaz! Bazen, onun okunu alıp, doğru insanı arayarak kendiniz atmalısınız.

Bu noktada öfkelenebileceğinizi biliyorum ama öfkelenmeyin. Karamsar olmayı bırakın, o bakışları düzeltin ve kendinizi hazırlayın, çünkü bir partner bulmanızı sağlayacak birkaç tane sağlam strateji öğrenmek üzeresiniz.

Başlayalım!

Partner ararken, patavatsız bir şekilde dalmadan önce düşünmeniz gereken bir sürü şey var. Bir bakın ve sadece kendinizi değil muhtemel hayatınıza girebilecek kişileri ya da hayatınızın bir parçası olmasını istediğiniz kişileri değerlendirmelisiniz. Yani bunlar her şeyin yolunda gitmesi için yapmanız gereken şeyler.

Kendinize sorun. Ne istiyorsunuz?

Her şeyin bir sırası var, ne aradığınızı netleştirmeniz oldukça yerine olur. Ne tarz bir ilişki istiyorsunuz? Ne tarz birisini arıyorsunuz?

Anlaşabileceğiniz uzun dönem partneri mi arıyorsunuz? Sadece yatakta eğlenebileceğiniz birisini mi arıyorsunuz? Birkaç ay ya da seneliğine erkek/kız arkadaş mı? Zeki bir kız mı yoksa güzel bir kız mı yoksa hem zeki hem güzel bir kız mı arıyorsunuz? Romantik bir adam mı istiyorsunuz? Yatakta iyi birisini mi? Bu soruları en başta sormak son derece akıllıca bir hareket olacaktır.

Partner ararken, tamamı olmasa bile en azından aradığınız kriterlerden bazılarına sahip birisini istemeniz oldukça mantıklı. Sonuçta, onunla randevuya çıkacak olan sizsiniz ve gerçekten hoşlandığınız ve birlikte olmaktan zevk aldığınız adam/kız ile çıkmak istemeniz de mantıklı. Bunun için kimse sizi kınayamaz.

Tanışma Uygulamaları ÇağıDoğru yere bakın

Sosyal biri misiniz? Evinizin rahatlığını mı seviyorsunuz? Zamanınızın çoğunda internette misiniz? Seyahat bağımlısı mısınız? Neler yapmayı seversiniz? Nelerden nefret edersiniz?

Partnerlerini bulmak için ekstradan çaba gösteren bir sürü insan var. Kabul ediyoruz ki biraz fazladan özgüven depolamanız gerekebilir ama gerçekte randevular böyle işler. Bazen bir kadın olmak için “yeterince delikanlı” olmalısınız.

Dışarı çıkın

Eğer sosyal biriyseniz, sizin gibi bekâr ve bir partner arayan ya da başı bağlı olup kankalarıyla takılmak isteyen arkadaşlarınızla yerel kulüplere gitmeyi deneyebilirsiniz. Ve muhtemelen yiyeceğiniz acilen partnere ihtiyacı olan kız/erkek etiketini yemekten de korkmayın. Bu yolda birtakım riskler almanız gerekiyor. Bunu yapmak için kulüplere giden biri sürü insan olmasına rağmen, oraya arkadaşlarıyla eğlenmeye (tabii biraz da doğru kızı/erkeği bulma umuduyla) gelmiş insanlar da var. Buralar farklı ilgi alanları olan insanların karışık şekilde bulunduğu yerlerdir. Sizin için doğru kişi barda birasını yudumluyor olabilir.

İnternetten partner bulma avına katılın

Diğer yandan, eğer “dışarı çıkmaya çok korkarım” ya da “bu benim tarzım değil” tipinde biriyseniz, sizin de sosyal olanlar kadar partner bulma şansınız var. Teknolojinin çılgınca geliştiği bu günlerde, parmaklarınızın ucuyla rahatlıkla erişebileceğiniz, size internetten partner bulma şansı veren bir sürü tanışma sitesi ve uygulaması var. Bu uygulamalardan en kalitelilerini şöyle listeleyebiliriz:

Bu uygulamalar bir sürü insan için oldukça rahatlatıcı olabilse de, internetten tanışmada temkinli olmak hala çok önemli. Kandırılma ya da tanıştığınız insana gerçekten güvenip güvenmeyeceğinizi bilememe gibi riskler ve bunun gibi şeyler var. Partner bulmaya çalışırken hayatınızı yada paranızı riske atmanızı istemeyiz. Ancak, bunlar cesaretinizi kırmasın. İnternette nasıl davranacağınızı bildiğiniz sürece güvende olacaksınız. Aynı zamanda  tip uygulamalar ve siteler kankalık ilişkisi başlatmak için de iyi bir başlangıç olabilir. Her tanıştığınız kişiyle ömür boyu birlikte olacaksınız diye bir kural yok değil mi? İyi bir arkadaş bulmuş olabilirsiniz. Birisiyle yüz yüze tanışmadan önce onunla internetten konuşmayı deneyebilirsiniz. İşler daha da sarpa sarmadan önce karşınızdakini iyice tanıyabilir ve yol yakınken vazgeçebilirsiniz.

Tanışma Uygulamaları ÇağıÇoklu görev

Kulağa komik gelse de, partnerleriyle tanışmayı hiç ummadıkları yerde tanışan bir sürü çift var. Beyaz atlı prensinizin ya da hayallerinizin prensesinin nerede karşınıza çıkacağını bilemezsiniz.

Eğer “yerinde duramayan” biriyseniz ve gidilecekler listenizdeki hep gitmek istediğiniz o sahile gitmeye karar verdiyseniz, kim bilir, fotoğraf çekerken fark etmeden sırt sırta çarpışacağınız birisini bulabilirsiniz. Sonra aynı yerden olduğunuzu ve her zaman oraya gitmek istediğinizi öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz. Belki ona bir akşam yemeği teklif edersiniz ve o da kabul eder. Bir şeyler içip, konuşacak bir sürü konunuz olur vs. Hayır, Yeşilçam senaryosu anlatmıyoruz. Bunlar gerçek hayatta gerçekten yaşanıyor.

Kimi zaman, her şeyin muhteşem geçmesi için ekstra çaba harcamak çok iyi olsa da, bazen de işleri akışına bırakmalı ve evrenin sizin için çizdiği yolda yürümelisiniz. En güzel aşk hikâyeleri böyle ortaya çıkar unutmayın.

Maceracı olun

Peki kulübe gittiniz, internetten tanışmayı denediniz, güzel bir adaya gezi için biraz para bile harcadınız ama hala bir partner bulamadınız. Rahatlayın, henüz bitiş çizgisine gelmediniz. Unutmayın, siz bitti demeden asla bitmez.

Gidip deneyebileceğiniz yukarıda saydığımız bu üç seçeneğin yanı sıra, stratejilerinize ekleyebileceğiniz, partner bulma şansınızı artıracak başka pek çok yöntem de var. Birkaç tanesini denediniz diye hemen pes etmek yok.

Nasıl göründüğü hakkında hiçbir fikrinizin olmadığı birisiyle tanışmak sizi gerebileceği gibi, gerçekten çok heyecanlı da olabilir. Arkadaşınızın sizin hoşunuza gidecek birisiyle mi yoksa gitmeyecek birisiyle mi tanışma ayarlıyor olduğunu bilmeyeceksiniz ve sevmediğiniz bir tip çıkarsa zaman kaybı olacak, ancak denediğiniz için canınızı sıkmayın. Partner bulmak her zaman o kadar kolay değildir. Bazen deneme ve yanılma süreci gerektirebilir. Her ne kadar randevuya çıktığınız kişiyi gerçek anlamda beğenmemiş olsanız da, evde oturup pineklemektense yeni birileriyle tanışmak o kadar kötü sayılmaz, değil mi?

Tanışma Uygulamaları ÇağıHızlı randevu

Hızlı randevu kulağa ürkütücü gelebilir ama gerçekten çok eğlenceli olabilir. Bir gece içinde bir sürü farklı insanla tanışmak özgüveninizi artırmak için oldukça iyi bir yoldur. Hepimiz bunun iki sonucu olduğunu biliyoruz. Ya hoşunuza giden birisi ile tanışacaksınız ya da tanışmayacaksınız. Ama durun, yine de kaybetmiş sayılmazsınız, değil mi? Dediğimiz gibi, bunu yaparak tanışma hakkında bir sürü şey öğrenebilirsiniz, örneğin konuşmayı ilginç tutmak. Tabii bu bir sonraki randevunuzu facia olmaktan kurtaracak. Kısacası, hızlı randevuda elde ettiğiniz deneyimleri, diğer tanışma anlarında kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, kaybetme riskiniz yok! Elbette güvenliği elden bırakmamanızı ve hızlı randevu sonucu tanıştığınız biriyle hemen işi pişirmemenizi tavsiye ediyoruz.

Partner bulmak birçokları için zor bir iş olabilir ama bu işler böyledir. En az beklediği anlarda birisini bulacak kadar şanslı insanlar varken, harekete geçmeli ve fark edilmek için kendilerini daha öne çıkarmaları gereken insanlar da var. Yine de, çaba her zaman sonuç getirir. Şimdi okumayı bitirip harekete geçin ve avınızın nasıl geçtiğini bize anlatın!

scroll up