facebook izleme kodu

Yetişkinler için tanişma

Yetişkinler için tanişma

Aşk Tanrısının oklarına bir kere daha mı hedef olmaya çalışıyorsunuz? Ruh ikizinizi bulmaya çalışıyor ya da uzun zamandır oyunun dışında kaldığınız için daha rahat bir ilişkiyle mi ilgileniyorsunuz? Yetişkin tanışması, pek çokları için yepyeni bir deneyim olduğu gibi bazıları için de haddinden fazla stresli olabileceğini belirtelim. Daha genç yaşlarınıza döndüğünüzde, tanışmanın sadece biraz romantiklik ve hava uçuşan kelebekler olduğunu hatırlarsınız. Ama yaşınız ilerledikçe, zaman hızla akıp gider ve aşkın anlamı çok daha farklı bir hal almaya başlar.

Şansınız şu ki, otuzlarınıza geldiğinizde, ergenlik dönemlerinizde aradığınızdan çok daha farklı kişilerle ilgilenmeye başlarsınız. Bir yetişkin olarak, artık sizin için önemli olan şeylerde birtakım değişimler yaşanır. Artık hovardalık yapıp deneme yanılmayla bir ilişki bulabilecek yaşı geçmişsinizdir, dolayısıyla, ne tür bir ilişki aradığınıza bağlı olarak, ya hayatınıza uzun soluklu olarak birini sokmak istersiniz ya da daha rahat günü birlik ilişkilere yelken açarsınız.

Sosyal medyanın bu kadar ilerlediği bir dönemde yer aldığımız için çok şanslıyız, çünkü yetişkin tanışması, pek çok insanın düşündüğünden çok daha kolay bir şekilde başa çıkılabilecek hale geldi! Ve artık benden iş geçti diyerek endişelenmeyi bir kenara bırakın, çünkü sizinle aynı hislere sahip pek çok insan da sizin gelmenizi bekliyor.

Yetişkin tanışması siteleri

Aşağıdaki tanışma sitelerinin tamamı, online tanışmayla ilgilenen kişilere özel olarak hazırlanmıştır. Neredeyse %100 olarak emin olabilirsiniz ki, orada bir yerlerde tıpkı sizin gibi birilerini arayan birisi şu anda sizi bekliyor!

Neden oyuna yeniden dönüyorum?

Yetişkinler için tanişmaYetişkin arkadaşlık, ilişkisi yeni bitmiş ya da yeni boşanmış olanlar için, hayatlarının aşkını tekrar bulabilecekleri yepyeni bir fırsattır. Ve yeni bir heyecan, aynı zamanda kendinizi biraz daha iyi tanıyabilmeniz için bir şans olarak görülebilir.

Biten her bir ilişki, sizlere, geçmişe daha objektif bakabilmeniz için bir şans sunar. İşlerin nerede sarpa sarmaya başladığını, hatalarınızın nasıl dersler çıkarabileceğinizi görmek için her şeyi yeniden düşünebilme fırsatınız olur. Çok mu ilgilisiniz, yoksa çok mu ilgiye açsınız, çok mu sinirlisiniz, çok mu bencilsiniz ya da güven mi duymuyorsunuz? Haksızlığa uğrayan siz miydiniz yoksa yalanlar atan taraf mıydınız? Aldatılmanıza neden olan muhtemel sebepler acaba nelerdi? Ya da belki de her şeye kusur bulan taraf sizdiniz?

Oyuna yeniden dönüyor olmanız, şansınızı tekrar deneyebileceğiniz anlamına gelir. Başarısızlıkla sonuçlanan önceki ilişkilerinize bakarak, iyi geçen şeylere sevinebilir, nelerin kötü olduğunu algılayabilirsiniz ve gelecekte yaşayacağınız ilişkilerde farklı olmasını istediğiniz noktaları belirleme şansınız olur. Hala yalnızken, geçmişinizden ders çıkarma fırsatını tepmeyin ve tekrarlamak istemediğiniz hatalarınız olup olmadığına karar verin.

Bununla birlikte, tamamen özgür olabileceğiniz rahat tanışmalar peşinde koşuyorsanız, oyuna geri dönmek elbette çok daha farklı bir anlama gelir. Gelip geçici, tek gecelik ilişkiler ya da eğlenceli hafta sonu kaçamakları tercih eden yetişkinler için tanışma, uzun soluklu ilişkiler arayanlardan çok daha farklı bir anlama sahiptir.

1. Seks

Öncelikle, elbette seks. Daha rahat tanışmalar arayan yetişkinler için tanışma, eğlenceli bir tek gecelik ilişki anlamına gelir… Tek gecelikten kastımız tahmin edebileceğiniz gibi seks. Evet, sadece eğlence için oyuna geri dönmeye çalışan yetişkinler, daha fiziksel yakınlaşma içeren bir ilişki peşinde koşuyor demektir. Ve elbette burada herhangi bir ilişki türünden bahsetmiyoruz, çünkü bahsettiğimiz bu ilişki türü beraberinde neredeyse hiçbir kural getirmiyor.

Kısacası, biriyle bir geceliğine dışarı çıkıp eğlendikten sonra ertesi gün arayıp sormamaktan bahsediyoruz. Ama hey, onca duygusal stres yok mu? Sizi beğenen, sonrasında hiçbir duygusal işaret bırakmadan çekip gidebilecek birini bularak “ateşli birkaç saat” geçirerek kendinizi ödüllendirin.

2. Heyecan

İkincisi – heyecan. Tam bu yaşlarda herkeste görülebilen muhtemel orta yaş krizi içerisindeki biriyseniz, kim biraz eğlenceye hayır der ki? Yetişkinler için, ateşli barlarda ya da kalabalık gece kulüplerinde bir tür heyecan aramanın yanlış bir tarafı yoktur. Kendi yaşam alanlarınızın dışına çıkmak biraz rahatsız edici olabilir, ancak perdelerinizi kaldırmayı başarabilirseniz, ödülünüz hemen önünüzde sizi bekliyor olacaktır. Tüm duygusal yüklerinizi evde bırakın ve partiye kendinizi kaptırın! Mutlaka, sizin gibi sadece heyecan peşinde koşan birileriyle yolunuz kesişecektir. Dolayısıyla korkmanıza gerek yok, çünkü bu yaşlarda dışarıda heyecan arayan ve yeni birileriyle tanışmayı arzulayan yalnızca siz değilsiniz.

Nerede tanışılır?

Daha genç yaşlarınızda tanışma, parklarda, kulüplerde, barlarda ve gerçekten ilginç kişilerle tanışma ihtimaliniz olduğu tüm köşe başlarında gerçekleşebilirdi. Ancak sosyal medyanın bir çığ gibi büyüdüğü günümüzde, yeni birileriyle tanışmak, akıllı telefonunuzun ekranını sağa ya da sola kaydırmak kadar kolaylaşmış durumda.

Online tanışma uygulamalarına ve sosyal medyaya bağlandığınızda, yeni insanlarla tanışmak gerçekten düşündüğünüzden çok daha hızlı gerçekleşiyor. İnternetten tanışma, akıllı telefonlarına bağlanmak anlamına geliyor ve konum algılama özelliğine sahip uygulamalar sayesinde, tüm dünya, tanışmalar, randevular ve uzun soluklu ilişkiler için adeta oyun alanınıza dönüşüyor.

Tanışma siteleri ve sohbet uygulamaları, özellikle 2015 senesinde inanılmaz sayılara ulaştı. New York merkezli global bir pazarlama ve reklam ajansı olan KBS Attention şirketinin yaptığı bir araştırma, bugünün ihtiyaçlarına yönelik giderek artan talep nedeniyle, online sosyal tanışma uygulamaları üzerinde pazarlama gerçekleştirme ihtimalleri olduğunu ortaya koydu. Bu da şunu kanıtlıyor; dünya genelinde inanılmaz rakamlara ulaşan kullanıcı kitlesi yeni birileriyle tanışmak ve randevuya çıkmak için sosyal medya uygulamalarını ve tanışma sitelerini düzenli olarak kullanmaya devam ediyor.

Elbette, yetişkin bireyler halâ yakınlarındaki barlara ve gece kulüplerine giderek yeni insanlarla tanışabilirler. Ancak sonuç olarak, tanışma sahnesine geri dönmek isteyen yetişkinler, her şeyin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini tercih ediyor. Bir online tanışma sitesine kaydolmanız demek, sizinle aşağı yukarı aynı ilgi alanlarına sahip kişiler için bir tür önceden belirlenmiş filtreni olduğu anlamına gelmektedir. Bu listenize göz atın, listeden bir isim seçin, sohbet edin ve buluşmaya davet edin. İşte, bu kadar kolay! Bir online sosyal tanışma uygulamasına kaydolarak, teknolojinin, sizin yerinize bütün işi yapmasına izin vermeniz anlamına geliyor!

Yetişkinler için tanişma

Hemen randevulaşın: Yetişkinler için online tanışma ipuçları

1. Olmadığınız birisiymiş gibi davranmayın.

Yalan söylemeyin, abartmaktan kaçının ve hakkınızdaki gerçekleri gizlemeyin. Yeni biriyle tanıştığınızda, gerçekten kimseniz kendinizi öyle tanıtın. Eğer yaşınız, medeni haliniz, hobileriniz ya da kariyeriniz hakkında yalan söylerseniz ve flört ettiğiniz kişi gerçeği öğrenirse, bu sizi gerçek anlamda geri dönüşü olmayan bir durumun içine sokar. Yetişkin tanışması sürecinde gerçekten olduğunuz kişi gibi davranmalısınız, çünkü böyle yapmazsanız, sizi tanımak için çırpınan biri tarafından takdir edilme hissinden kendinizi mahrum etmiş olursunuz.

2. Ne tür bir partner aradığınıza karar verin.

Bu yepyeni internetten tanışma deneyiminden ne elde etmeyi umduğunuzu görmek için kendinize şu soruları sorun:

  1. Sizinle aynı yaşta birini mi arıyorsunuz yoksa sizden daha genç ya da sizden daha yaşlı birini mi tercih edersiniz?
  2. Ortak değerleri ve ilgi alanlarını paylaştığınız biriyle birlikte olmak sizin için önemli midir yoksa tamamen sizden farklı biriyle birlikte olma fikrine açık mısınız?
  3. Bu kişi yaşadığınız yerden biri mi olmalı yoksa doğru kişiyi bulduğunuz anda uzun mesafeli bir ilişki yaşamaya da açık mısınız?
  4. Ne tür bir ilişki arıyorsunuz – geçici ya da uzun soluklu, tek eşli ya da çok eşli? Muhtemelen ileride evleneceğiniz ve çocuk sahibi olacağınız birini mi arıyorsunuz yoksa sadece eğlence peşinde mi koşuyorsunuz?

Ayrıca, bir kişinin ilginizi çekmeden önce sahip olması gerektiğini düşündüğünüz kişisel nitelikler konusunda da kendinize karşı dürüst olmalısınız. Ev kuşlarını mı yoksa sosyal insanları mı, dolgun kızları mı yoksa atletik kadınları mı, kariyer sevdalısı kişileri mi yoksa evlerinde hüküm sürenleri mi seviyorsunuz? Bu tür detayları çok geç olmadan önce belirlemeye bakın.

3. Tanışma sitelerinizi özenle seçin.

Modern tanışma siteleri herkese rahatlıkla uyan, belli bir standarda sahip siteler değildir. Piyasada, belli ırklara hitap eden tanışma siteleri, sadece belirli yaş gruplarından kişilere özel tasarlanmış siteler ve belirli ilgi alanlarına sahip kişilere hitap eden siteler vardır. Bununla birlikte, sadece tek gecelik ilişkiler yaşamak isteyen insanların kullandıkları tanışma siteleri, birtakım cinsel fetişlere sahip kişilere hitap eden siteler ve bu benzer pek çok servis bulunmaktadır.  Tüm bunları göz önünde bulundurarak, en baştan doğru siteyi tercih ederek, aradığınız kişiyi bulabilme şansınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

Dating for voksne4. İlginç bir kişi olun.

Hayatlarında hiçbir ilginçlik olmayan ve masaya, kişiliği, ilgi alanları, değerleri ve benzeri konularda özel hiçbir şey sunamayan biriyle buluşmak istemezsiniz. Aslına bakarsanız hepimiz, söyleyecek sözleri, anlatacak enteresan şeyleri olan birini isteriz. Mutlaka en kaslı, en seksi, en iyi görünümlü ya da cüzdanı en kabarık erkekler ya da kadınlar olmanıza gerek yok. Ancak, eğlenceli, akıllı, spontane ilginçlikler sergileyebilen, kendinden emin, yaratıcı, maceraperest ya ilginç özelliklere sahip kişiler olmalısınız.

5. Açık fikirli olun.

Açık fikirli olmak da en az internetten tanışma deneyiminde ne aradığını bilen kişiler olmak kadar önemlidir. Siz de çoğu insan gibiyseniz, elbette sizi kendisine çeken belirli bir tipe karşı eğilimlisinizdir. Belki de daima kızıl saçlı, sarışın, etine dolgun bayanlar ya da iddialı kariyerlere sahip erkeklere karşı birtakım hisler beslemişsinizdir, bunda bir mahsur yok. Ancak en azından farklı insan tipleriyle de etkileşime girmek fena fikir değildir. İnsanlara bir şans vermeden bilemezsiniz. Sadece içgüdülerinize güvenin! Buna değeceğini göreceksiniz.

Sözün özüne gelecek olursak, online tanışma uygulamaları, belki de varlığından bile habersiz olduğunuz, ilgi çekici, enteresan ve heyecan verici insanlarla tanışmanın muhteşem bir yoludur. Ve eğer siz de oyuna geri dönmeye çalışan ve online tanışma uygulamalarında henüz yeni biriyseniz, işe koyulmaya hemen, şimdi başlayın! Yetişkin tanışması ile ilgilenen ne kadar çok insan olduğu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız! Hemen harekete geçin ve içinizdeki cevherin henüz bitmediğini herkese gösterin. Eğer bu makale sizlere yardımcı olduysa ve hayatınızın aşkını bulduysanız, bizlere bahsetmekten lütfen çekinmeyin!

scroll up