facebook izleme kodu

Elit Arkadaşlık: Seçim hassasiyeti

Elit Arkadaşlık: Seçim hassasiyeti

Günümüz modern çağında tanışma, pek çok elitin randevu sırasında yaptığı gibi, flört edilen kişiye bir kokteyl ısmarlamaktan çok daha farklı bir şey haline dönüşmüş durumdadır. Arkadaşlık, artık herhangi birinin akıllı telefonundan bile kolayca yapılabilir hale gelmiştir. Bununla birlikte, sosyal statüsü her ne olursa olsun, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği duruma gelmesiyle birlikte, her ne kadar kulağa hoş gelmese de, elit olduğu düşünülen kişiler de bu uygulamaları kullanmaya başladı.

Özellikle pek çok elit bekârın, özellikle de çalışanların, tindr, OkCupid, Hitch vb. son derece hızlı akışa sahip uygulamalarda geçirecek bolca vakitleri yoktur.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen uygulamalar, özellikle çalışan kitle için, halkın geniş bir kesiminden çok sayıda insan barındırmaktadır.

Elit tanışma uygulamaları

Kişiler üzerinde baskı yaratan durum, pek çok geliştiricinin aklına, özellikle meslek sahipleri ve elitler için, yani toplumun çok daha dar bir kesimine hitap eden özel uygulamalar geliştirme fikrini getirmiştir. Ve eğer siz de oturup, bu gibi yüzlerce ücretsiz tanışma uygulamasında birkaç saatini geçirenlerden biriyseniz, artık en iyi seçenekler karşınızda demektir. Gelin şimdi tüm bu benzersiz uygulamalara birlikte bakalım:

BeLinked

İsim, aklınızda bir fikir oluşturdu, değil mi? Kesinlikle. “Linked” kelimesinden de anlaşılacağı üzere, bu uygulama diğer uygulamalar gibi Facebook profilinizi kullanmıyor, bunun yerine LinkedIn hesabınızı kullanmaktadır. Kısacası uygulama daha en başında size şunu söylemek istiyor: eğer elinde koca bir dondurma kutusuyla tüm gün koltukta vakit geçiren bir tipseniz, muhtemelen bu uygulama pek size göre değil.

Öte yandan, LinkedIn hesabını kaliteli bir şekilde doldurmak için çokça zaman harcamış profesyonel bir çalışansanız, sizin için mükemmel uygulamayı buldunuz demektir. Bununla birlikte, LinkedIn hesabını güzel bir şekilde kurmak için gerçekten yeterli zamanı olmamış biriyseniz, şu an bunu yapmak için en mükemmel zaman olduğunu söylemeliyim. Hem kurulumu son derece kolaydır, hem de insanlara kim olduğunuzu ve neler yaptığınızı rahatlıkla gösterebilmenizi sağlar. Bu uygulama, özellikle elit arkadaşlık arayanlar için mükemmeldir.

Elit Arkadaşlık: Seçim hassasiyeti The League

Kelimenin kendisinden de anlayabileceğiniz gibi, bu uygulama öyle rahatlıkla adım atabileceğiniz kadar kolay değildir. BeLinked’in aksine, bu uygulama, hem Facebook hem de LinkedIn hesaplarınızdan bilgi çekebiliyor. Bununla birlikte uygulamada, güvenilirlik standartlarını sağlamak için birtakım bilgileri kontrol etmek üzere sizi sıraya alacak olan aracılar bulunmaktadır. Bu görevlilerin, kabul edilip edilemeyeceğinizi belirlemek için profilinizi gözden geçirmelerini bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz, baştan uyaralım.

Ancak bardağın dolu tarafından bakacak olursak, eğer bu uygulamaya zaten üye olmuş arkadaşlarınız varsa, normalde oldukça uzun olan süreci sizler için kısaltacak VIP davetiye gönderebilirler. Ancak söylemeliyiz ki, tıpkı sizin gibi profesyonel ve kariyer delisi insanların olduğu bir çevreye adım atacağınız için, her hâlükârda biraz beklemeye değer.

The inner circle

The inner circle, aynı şehirde yaşayan meslek sahiplerinin ve çalışanların etkileşimde bulunabilmelerini sağlayan, “sadece davetiye sistemi ile çalışan” son derece özel bir uygulamadır. Diğer pek çok uygulama gibi, fotoğraf ve gönderileri beğenmenize, kendinize çekici bir profil oluşturmanıza, farklı profillere göz atmanıza ve diğer üyelerle iletişime geçmenize olanak tanır.

Sıklıkla kullanılan diğer arkadaşlar uygulamalarından farklı olarak, The Inner Circle, beklemekte olan tüm başvuru sahiplerinin ne kadar başarılı ve ne kadar çekici olduklarını dikkatle ve özenle incelemektedir. Kendine güvenenler için benzersiz bir uygulama.

Suitr

Bu özel tanışma uygulaması da sadece meslek sahipleri ve profesyoneller için tasarlanmıştır. Tabiri caizse, uygulamada yer alan üyeler için kesinlikle bir tür onay damgası sistemi kullanmaktadır. Uygulamada, kayıt yapan herkesi detaylıca incelemek için uğraşan “tanışma uzmanları” ekibi bulunuyor. Bu uzmanlar, profesyonel durumunuzu detaylıca kontrol edecekler ve standartlarını karşılayamamanız halinde yapacağınız en iyi şey bir sonraki uygulamada şansınızı denemek olacaktır, çünkü sizi kesinlikle ıskartaya çıkaracaklar.

Ayrıca, pek çok kullanıcının söylediğine göre, bu bir tür “dönüşü olmayan” özelliğe sahip bir uygulamadır. Profilinizi bir kere oluşturduktan sonra, bir de silme şansınız kesinlikle olmayacak. Üye olmak ya da olmamak tamamen size kalmış. Bununla birlikte yeri gelmişken şunu da belirtelim, hoş, şık ve bakımlı bir şeyler giydiğiniz fotoğrafları tercih etmeyi aklınızdan çıkarmayın.

Elit Arkadaşlık: Seçim hassasiyeti Raya

Tıpkı The League’e benzer şekilde, Raya uygulamasında da, aday seçimi konusunda amansız bir süreç işliyor. Bu uygulama, özellikle yaratıcı endüstrilerdeki kişilere hitap etmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Kabul edildiğinizde, uygulama sizi özenle seçilmiş diğer kişilerle eşleştirecek. Ayrıca bu uygulamanın, aylık olarak ödenmesi gereken hesap türüne göre değişen ücretleri de var. Dolayısıyla, bu uygulamanın birtakım maddi yükümlülüklerin altından kalkabilecek kişiler için tasarlandığını söylemeliyiz. Öte yandan, ünlülerin de bu uygulamayı kullandıkları artık bilinen bir gerçek.

BeautifulPeople.com

Amansız süreçlerden bahsetmişken, işte karşınızda, yolun öte tarafına geçmenin pek de kolay olmadığı bir başka uygulama. BeautifulPeople.com, tüm başvuranların karşı cinsteki üyeler tarafından “bizimlesin-bizimle değilsin” benzeri bir oylamaya maruz tutulduğu bir online arkadaşlık hizmetidir. Kabul edilme süreci yaklaşık olarak kırk sekiz saat içerisinde tamamlanmaktadır. Diğer profesyonellerin ve meslek sahiplerinin gözünden belirli standartlara dayalı olarak detaylı bir şekilde inceleneceksiniz. Ayrıca, isimden de anlaşılacağız üzere, üyelerin güzellik/yakışıklılık standartlarından da geçmeniz gerekecek.

Oylama son derece demokratik bir şekilde gerçekleşiyor. Hizmete dâhil olabilmenizin tek yolu, mevcut üyelerin verdiği oylumlu oyların çoğunluğuna sahip olabilmektedir. Aksi takdirde, ne yazık ki oyun dışı kalırsınız.

Elit Arkadaşlık: Seçim hassasiyeti

Neden elit tanışma uygulamaları?

Eğer siz de, gerçekten, sırf eğlence için uygulamayı ya da hizmeti kullanan diğer insanlardan ayırt edilmek konusunda titiz biriyseniz, o halde bu tür uygulamaların mutlaka denemeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Bütün üyelerin dikkatli bir incelemeden geçiriliyor olmasının yanı sıra, bu uygulamalardaki diğer insanların da partner bulma konusunda en az sizin kadar ciddi olduklarını bilmek sizi yeterince rahatlatacaktır. Elit arkadaşlık uygulamalarının ve sitelerinin bir başka listesini de buradan bulabilirsiniz.

Elit tanışma uygulamalarının herhangi bir dezavantajı var mı?

Tıpkı yin yang inanışında olduğu gibi, her güzel şeyin bir de kötü yanı vardır. Elit tanışma gruplarında yer alan herkesin, mutlaka tercihlerinize uyacak kişiler olmayacağı gerçeğini inkâr edemeyiz. Elbette bundan emin olamayabilirsiniz, belki de doğru kişi bu ücretsiz uygulama ve sitelerde sizleri bekliyor olabilir. Mesele, hangisinin sizin için işe yarayacağını görmek için farklı yöntemler deneme meselesidir. Cesaretinizi biraz toplayın ve yeni bir şeyler deneyin.

Birçok elit tanışma uygulaması, yüzlerce ilişkinin filizlenmesine yardımcı oluyor olsa da, gökkuşağının bittiği yerdeki altın sandığını bulamayan kişiler de azımsanmayacak kadar çok. Gerçek şu ki, tüm mesele, kaderin sizi birbirinize bağladığı diğer yarınıza ulaştıracak olarak yolu bulabilmektir. Beyaz atlı prensiniz ya da gönlünüzün sultanı, belki de iş güç sahibi, çalışan birisidir, ne dersiniz?

scroll up