facebook izleme kodu

Başarılı bir hızlı randevu nasıl olur

Başarılı bir hızlı randevu nasıl olur

Aşk Tanrısı, her zaman size ruh eşinizi nerede bulacağınızı gösteren bir harita vermez. Siz kendiniz yapmalısınız bütün işi. Ancak bu durum, bir plan ile her şeyi halledeceğinizi düşünüp yine de hedefi ıskaladığınızda moral bozucu olabilir. İnternetten tanışmayı, kulüplere, partilere ve barlara gitmeyi denemiş ancak denemeleriniz umutsuzlukla sonuçlanmış olabilir. Bay/Bayan Doğru’yu bulmak zordur. Ancak konfor alanlarınızdan biraz dışarı adım atarak en azından “Onu” bulma şansınızı artırabilirsiniz!

Örneğin hızlı randevu, “Onu” bulma ihtimalinizi artıran pek çok yoldan biri olabilir. Tanışma anında daha maceracı olarak oyunu hızlandırın ve hızlı randevu eşleştirme servislerine abone olmayı bir düşünün.

Bunu bilmiyor olabilirsiniz ama hızlı randevunun nasıl işlediğine dair bir sürü sınıflandırma var aslında. Bu belirli sınıflandırmalar hakkında, nasıl harika bir ilk izlenim bırakılır ve nasıl başarılı karşılaşmalar geçirilir daha fazlasını öğrenin!

Neden hızlı randevuyu düşünmelisiniz?

Özünde hızlı randevu, biriyle öncesinde herhangi bir iletişim olmaksızın doğrudan yüz yüze tanışmaktır. Tanışacağınız kişiyi tanımıyorsunuz ve büyük ihtimalle diğer mekânlarda ya da olaylarda asla karşılaşmadığınız birisi ile tanışacaksınız.

Hızlı randevu nasıl işler?

Hızlı randevuda, eşit sayıda kadın ve erkeğin olduğu bir odaya girersiniz. Kadınlar genellikle erkekler sürekli bir masadan diğerine atlarken tek bir sandalyeye oturanlardır. Her karşılaşma 4 ile 10 dakika arasında, hızlı randevu organizasyoncusuna bağlı olarak değişir.

Her karşılaşma size karşı cinsle bire bir olarak samimi bir konuşma gerçekleştirebilme imkânı sunar. Her hızlı randevucu diğer kişinin hobilerini, ilgi alanlarını ve geçmişini keşfeder. Eğer yanması muhtemel bir kıvılcım yakalarsanız ve yeni bir randevu daha gerçekleştirmeyi düşünürseniz, bir kâğıt parçasına ismini yazarsınız ya da resmini koyarsınız. Bu kâğıt parçası esas hızlı tanışma etkinliği başlamadan önce herkeste elden ele dolaşır.

Kendinizi hızlı randevu etkinliğine katmanın tek yolu bir hızlı randevu eşleştirme servisine kendinizi kayıt etmek. SpeedDateTurkiye, SpeedDater ve NY Minute Dating gibi hızlı randevu eşleştirme servisleri bu alanda en iyileridir. Bu linkten en iyi hızlı randevu eşleştirme web siteleri listesine bir göz atın.

Başarılı bir hızlı randevu nasıl olur Hızlı randevu eşleştirme servisleri birinden diğerine farklılık gösterir. Hızlı randevu etkinlikleri barlarda, restoranlarda hatta park, tatil yeri, hatta ve hatta kayak merkezinde bile düzenlenebilir. Birisiyle ilk defa kayak etkinliğinde tanıştığınızı hayal edin ya da buz pateni yaparken veya sahil etkinliğinde ve hep beraber eğleniyorken. Alışılmadık ve romantik bir şekilde yeni biriyle tanışmanın ne kadar eğlenceli olacağını düşünün! Tinder ve internetten tanışma uygulamalarının çoğaldığı günümüz dünyasında, hızlı randevu eşleştirme servisleri daima kendilerini geliştirmeye çalışır ve zaman zaman hızlı tanışanların farklı hızlı randevu senaryolarında olmasını sağlayarak bunu eğlenceli ve ilginç tutar.

Hızlı randevu, online tanışma dünyasının dezavantajlı bir üyesi olabilir ama belli ki yine de bir şeydir! Hala randevuya çıkmanın ve yeni birisiyle tanışmanın yeni bir yolunu keşfetmenin eğlenceli bir yolu olduğunu unutmayın. Maceracı olun ve bir deneyin!

Nasıl harika ilk izlenim bırakılır?

İlk izlenimler hızlı randevu için her şeydir!  Hızlı randevuda karşılaşacağınızı ilk randevularda  4 ile 10 dakika arasında kendinizi tanıtma şekliniz, tanıştığınız kişi için kim olduğunuza dair mental bir sunum haline gelir. İşte harika ilk izlenimler vermek için 5 hızlı randevu ipucu! Bu ipuçlarıyla başarılı tanışmalar gerçekleştirin!

1. Kıyafet

Olay için doğru hazırlanın. Kendinize gerçekten ilgi çekmenin altın kuralı etkinlikte iyi giyimli şekilde yer almaktır. Erkekler, en düzgün tarzınızla görünün. Temiz ayakkabılar da bir artıdır! İnanın bana bunu söylediğimden çok daha sık olarak kadınlar erkeklerin ayakkabılarını gayriihtiyari kontrol ederler. Bir erkeğin ayakkabısında onun kişiliğini belli eden şeyler vardır. Deneyin. Kaybedecek bir şeyiniz yok.

Kadınlara gelince, aşırı şık olmanız şık olmamanızdan çok daha iyidir. Göğüs dekoltesi harika randevular yakalamak için esas yem olarak kullanılmamalıdır! Kişiliğiniz hakkında daha ilginç yemler atın. Tarzınıza uygun giyinin ve asla ilk izlenim uğruna kendinize çok fazla baskı yapmayın. Çünkü her zaman söylendiği gibi “önemli olan iç güzelliktir.”

Bir başka ipucu daha ister misiniz? Daha fazla gülümseyin. Bu, bir insanın taşıyabileceği en güzel kıyafettir. Auranıza bir gülümsemeden daha iyi bir özellik ekleyemezsiniz. Bu konuda daima samimi olun. Ve iyi vakit geçirmeyi unutmayın! Kim bilir, belki de ilk görüşte aşka tutulmak için tek gereken iyi bir gülüştür!

Başarılı bir hızlı randevu nasıl olur 2. Açık fikirli olun ve beklentilerinizi yönetin

Kendinizi hızlı randevu servislerine teslim ederken, hızlı randevu havuzu için olan randevu yerlerinin farklı mekânlardan gelen, farklı inançları ve farklı ilgi alanları olan çeşitli tiplerden oluştuğunu bilmelisiniz. Hemen yan masada oturan kişiye birebir benzeyen başka birisi bir daha karşınıza gelmeyecek unutmayın.

Farklı insan tipleriyle tanışmak üzere olmanızla ilgili olarak açık fikirli olmaktan korkmayın ve beklentilerinizi dizginleyin. Hatta daha da iyisi, beklentilerinizi düşük tutun. Hızlı randevu servislerine katılmadan önce, kendinize Angelina Jolie ya da Brad Pitt gibi birisi ile tanışamayacağınızı hatırlatın! Tanışacağınız kişi, muhtemelen tıpkı sizin gibi aşk kıvılcımları arayan tipik ve ortalama birisi olacaktır. Sadece hayalinizdeki gibi birisini aramayın çünkü muhtemelen eve hayal kırıklığına uğramış şekilde dönersiniz.

Yeni birisiyle tanışmak her zaman eğlencelidir. Hızlı randevu etkinliklerine bir sevgilidense daha çok arkadaş edinebileceğinizi düşünerek gidebilirsiniz. Çünkü daha fazla arkadaş edinirseniz, onlarla başka bir yerde ve zamanda tekrar iletişime geçebilirsiniz. Çünkü kim bilir… Eğer ilk görüşte aşk işe yaramazsa belki ikinci görüş işe yarar. Dahası, eğer bu olursa belki de ikinci randevu daha az baskı altında geçer ve hatta belki de sizi başka bir bekâr arkadaşınıza ayarlayabilirler. Sonuçta yine kazançlı bir durum olur. Bu şekilde, eğer Aşk Tanrısı size bir eşleşme bulamasa bile mekânı hayal kırıklığına uğraşmış şekilde terk etmek zorunda kalmazsınız.

3. Sohbetler ve Sorulacak Sorular

Kıyafet ve gülüş ilk izlenim için gerçekten etkili faktörlerdir ama randevunuzu gerçekten başarılı olarak düşünmenizin tek yolu iyi sohbetten geçer! Eğer hızlı randevu sohbet etiketlerine düşkün değilseniz, kendinize birebirde konuşmak için uygun şeylerin ve konuların bir listesini yapın!

Hafif ve eğlenceli tutun! İsim, yaş ya da meslek gibi ilk ufak ve önemli bilgileri sorduktan sonra garnitür olarak biraz mizah yapın. Onların eski hobilerini, favori mutfaklarını, ideallerini ve muhteşem tatillerini sorun ya da favori çizgi film ya da film-dizi karakterlerinden konuşun. Bütün bu bilgiler bir kişinin spor salonu ahbabı mı, oyuncu mu, ev ahbabı mı, işkolik mi vb. olup olmadığı hakkında çok fazla şey anlatabilir.

Kurnazca davranın. Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan? Pazartesiler hakkında ne hissediyor? Kedi insanı mı köpek insanı mı?  Hangi tür evcil hayvana meyilli olduğu da çok şey söyler. Akıllı davranın! Kimi etrafınızda istediğinizi düşünün – evcil hayvanınız mı randevunuz mu? Tik, tak!

Nelerden konuşulmaz: Birinin maaşını sormak, eski başarısız ilişkileri ya işle alakalı sorular kesinlikle kabul edilemez! Bir insanın ne kadar kazandığını, önceki ilişkilerinin nasıl başarısız olduğunu ya da iş yerinde ne kadar stresli olduğunu sormak kabalıktır. Karşınızdaki kişi bu soruları sorana dek, bunları kendinize saklamanızı öneririm, en azından ikinci ya da üçüncü randevuya kadar.

Son olarak, dinleyin! Sürekli kendilerinden bahseden insanlardan olmayın. Onun yerine samimi şekilde dinleyen birisi olun. Bu iki kişinin birbirini daha iyi tanıması için al gülüm ver gülüm şeklinde ilerleyen bir olaydır. Hızlı randevu zaten birisiyle tanışmak için sınırlı süre eriyorken, sürekli nasıl iyi bir av olduğunuzdan bahsederek zamanı doldurmayın. Bırakın onlar kendileri çözsün.

Başarılı bir hızlı randevu nasıl olur 4. Samimi ve kibar olun

Karşınızdaki kişi hakkında ilk izlenimleri edindikten sonra tabii ki ikinci randevuyu isteyip istemediğinizi gözünde canlandırabilirsiniz. İlgi alanlarınız ve bir partnerde gerçekten ne aradığınız konusunda samimi olun. Onların tam listeye uyduğunu mu yoksa yakında mı olduklarını inceleyin. Ancak pek  de sizin tipiniz olmadığını anlarsanız, bu konuda kibar olun ve kalplerini kırarak gitmeyin. Onunla sohbet etmeye kibar bir tavırla devam edin ve birden onların önünden kaybolmayın. Her zaman davranışlarınızda kibar ve nazik olun çünkü sonuçta bir hızlı randevu etkinliğindesiniz bu da demektir ki birisinin karşısından kaybolma şansınızın tek olduğu nokta isimlerinin altında “evet” ya da “hayır” seçenekleri bulunan kâğıt parçalarıdır.

5. Eğlenin, kendinize baskı yapmayın

Hızlı randevu içinizde yatan maceracı kişiliğinizi keşfetmeniz için bir fırsattır. Diğer randevu seçeneklerini keşfedin ve birkaç hızlı randevu eşleştirme servisine kaydolmaktan çekinmeyin. Bununla beraber, kendinizi bir tanesine gitmek için zorlamayın. Sadece içgüdüleriniz gitmenizi söylüyorsa ve randevunun yeni bir çeşidi için hazır olduğunuzdan eminseniz gidin. Bu yeni deneyimde eğlenin ve bütün beklentilerinizi bırakın çünkü büyük ihtimalle farklı tipten insanlardan tanışacaksınız. Randevuların sonuç olarak tek geçer kuralı, eğlenmektir!

Başka hızlı randevu ipuçları için, bu linkten daha fazlasını okuyun.

Hızlı randevu hakkında aklınızda belirli notları tuttunuz mu? Bir tanesine katılmayı düşünecek misiniz? Eğer öyleyse, bize listeye eklememizi istediğiniz diğer hızlı randevu ipuçlarından ve kurallarından bahsedin ki diğer okuyucular da öğrenebilsin! İyi eğlenceler!
scroll up