facebook izleme kodu

Genç insanlar için tanışma

Genç insanlar için tanışma

Bilinçaltımızda her ne kadar öyle olmadığını düşünsek bile tanışma dünyası, büyük ölçüde yaşa bağlı olarak şekillenmektedir. Henüz 20’li yaşlarına olan genç insanlar için tanışma, 30’larında ya da 40’larında olan insanlara göre çok daha farklı bir durum arz ediyor. Her birimizin, dünyaya nasıl baktığımız, aşkı nasıl algıladığımız ve tüm bunlarla nasıl başa çıkabildiğimiz konusunda birbirinden farklı dünya görüşleri bulunmakta.

Özellikle, genç insanlar için tanışma, 40’lı, 502li yaşlarında olanlara göre bambaşka bir platform durumundadır. Genç insanlar için tanışma, aşkın nasıl değişkenlik gösterebileceğini anlamanın en önemli sıçrama tahtası görevini görmektedir.

Başlamaya hazır mısınız? Bu yazımızda şu konularda faydalı bilgiler bulacaksınız: tanışma tavsiyeleri, flört edilecek doğru kişi nereden bulunur, neden daha genç bir erkekle ya da kadınla flört etmeyi düşünmelisiniz ve genel hatlarıyla, genç insanlarla tanışma konusunda nasıl profesyonel hale gelebilirsiniz!

Ne tür insanlarla flört etmelisiniz?

30 yaş, pek çoklarına göre halen oldukça genç bir yaştır. Eğer siz de 30lu yaşlarınızdaysanız ve hala Bay/Bayan Doğru’nun henüz kapınızı çalmamış olmasından yakınıyorsanız, öyleyse bu tanışma dünyasında neyi yanlış yaptığınız hakkında düşünmeniz gerekir! Buna verilebilecek en basit cevap ise, hayat tarzınıza her yönüyle uyan mükemmel ruh ikizinizi bulmaya çalışmaktır.

30 yaşında olup hala bekâr gezmek o kadar da kasvetli, karalar bağlanacak bir durum değil. 30 yaşında bekâr olup muhteşem kalabilmek, işte bütün mesele budur! Hem duymadınız mı? 30 yaş artık 20 yaş olarak kabul ediliyor. Artık kendi paranızı kazanıyorsunuz, kendi yaşam alanızı oluşturmuş durumdasınız ve bu aşamada, zaten istediğiniz ya da istemediğiniz her şeyi az ya da çok çoktan elde etmiş olmalısınız – Tüm bunlara ek olarak, arkadaşlık dünyasının her türden insanla dolu olduğunu da unutmayın. Yani, durum o kadar da vahim değil! Gülümseyin!

Genç insanlar için tanışmaSizden yaşlı kişilerle mi yoksa aynı yaşta olduklarınızla mı tanışmayı tercih ediyorsunuz? Harika. Yaşıtınızla takılmak istemeniz çok normal. Ama daha önce kendinizden daha genç bir erkek ya da kadınla takılmayı aklınızdan geçirdiniz, değil mi? – Heyecan verici! Daha genç yaşlarınızda ve muhtemelen aşk kıvılcımları aradığınız dönemde, her iki yaş grubuna karşı açık fikirli olmanız akıllıca olur, böylece hiçbir fırsatı kaçırmazsınız ve dahası, belki de Bay Doğru/Bayan Doğru pat diye karşınıza çıkar!

Flört etmeniz gereken insan türleri büyük oranda kişiliğinize bağlıdır. İçine kapanık birsinizi ve sadece sessiz, sakin geçen hafta sonlarınızda size eşlik edecek birisini mi arıyorsunuz? Belki de sizden daha yaşlı biriyle takılmak en iyisi olacaktır. Ya da büyük hafta sonlarını seven, bir etkinlikten diğerine koşan birisi misiniz? Öyleyse, sizden daha genç bir erkekle ya da kadınla tanışmak, size çok daha iyi gelebilir.

30’lu yaşlarınızda olsanız bile, sizden daha genç nesillerin sizin yaşınızdaki erkeklere ya da kadınlara karşı en ufak bir ilgilerinin olmadığı yönündeki düşünceleri aklınıza bile getirmeyin. Dışarıda kendi tipik yaş gruplarının ötesinde bir erkekle ya da kadınla takılmayı arzulayan bir sürü genç var. Sohbetlerinizde asla yaştan bahsetmeyin, çünkü değişen dünyada artık her kiminle isterseniz onunla takılmakta özgürsünüz!

Adaylar nasıl bulunur?

Bir flört adayı bulmak, artık hiç olmadığı kadar kolay. İçinde bulunduğumuz internet ve sosyal medya çağında, biriyle tanışmak akıllı telefonunuzdan yapacağınız birkaç tıklama kolaylığında! Tek yapmanız gereken internetten tanışma uygulamalarına ve sosyal etkinliklere üye olmak. Sınırsız seçenek arasında kendinize uygun olanları bulun ve birbirinden farklı erkek ve kadın üyelerle doğrudan iletişime geçin. Elbette bu yeni akıma katılmadan önce, bir erkekte ya da kadında aradığınız özelliklerin neler olduğuna karar verin, böylece gerçekten keyifli zaman geçirebileceğiniz kişiyi kolaylıkla bulabileceksiniz.

Ayrıca, farklı flört türlerine yönelik olarak geliştirilmiş pek çok sosyal uygulama vardır. Bu farklı tercihler arasında, eşcinsel topluluklar, maço erkekler, evliliği düşünenler ve geçici ilişkiler arayanlar sayılabilir. Beklentilerinizi karşılayacak bir sosyal uygulamaya üye olduğunuzdan emin olun, aksi halde hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz yüksektir.

Yeni insanlarla tanışırken olabildiğinizce açık fikirli olmalısınız, böylece muhteşem fırsatları kaçırmamış olursunuz! Hayatınıza renk katacak yepyeni deneyimlere ve heyecanlara açık olun. Böylesine genç bir yaşta, kesinlikle endişe ve stres hissetmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Hayatınızı yaşayın, fazla endişelenmeyin ve anın tadını çıkarın! Sonuçta, hayata bir defa geliyoruz, öyle değil mi?

Neden daha genç bir erkekle çıkmalısınız?

Daha yaşlı ve daha genç erkeklerin ve kadınların yer aldığı tanışma dünyasına adım atmak beraberinde hem eksiler hem artılar getirir. Elbette yaşça büyük erkeklerle ve kızlarla takılmak çok daha sağlıklı çok daha akıllıca bir seçenek gibi görünebilir. Bu yaştaki insanlar daha olgundur. Kariyerleri başarılıdır, daha deneyimlidirler ve çok yönlü özellikleri vardır.

Genç insanlar için tanışmaAncak muhtemelen her zaman sahip olamayacakları bir lüks, sizinle geçirebilecekleri zamandır. Harika kariyerler zaman alır ve insanların hayatından saatleri alır götürür. Dolayısıyla, iyi bir kariyere sahip birisini bekliyorsanız, arada sırada görüşebilmeyi de göze almalısınız. Ve böyle biriyle birlikte olmaya karar verdiğinizde, sizden nispeten daha önemli olan karşı tarafı sabırla desteklemeye çalışacaksınız. Ama belki de, daha önceki başarısızlıkla sonuçlanan deneyimleriniz sebebiyle bunları zaten biliyorsunuzdur. Değil mi?

Sözün özü, ister inanın ister inanmayın, daha genç erkekler ya da kadınlarla takılmanın, tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok artısı bulunuyor.

1. Enerji

Her şeyden önce, enerji! Her hareketlerinden fırlayan bu heyecan kıvılcımlarını kim reddedebilir ki? Genç insanlar umut doludur ve hayattaki hedeflerini yerine getirmek için inançlara sahiptirler. Hala hayatta bir iz bırakma şansları vardır. Enerji doludurlar ve günlük aktivitelerin hepsine katılabilmeye çalışırlar ve muhtemelen bu sizin nadiren, arada sırada yapabildiğiniz bir durumdur. Böylesi koşuşturmacaları “bizden iş geçti artık” diyerek yapmayı bir kenara bıraktık. Bu yüzden, sizden daha genç bir erkekle tanışmaya karar verdiğinizde, her gününüzün eğlence dolu geçeceğine emin olabilirsiniz. Bir hafta sonu dağa tırmanırken, diğer hafta sonu kumsalda serinleyebilirsiniz!

2. Daha Az Yük

İkincisi, daha az yük! Hayatta daha az deneyimlere sahip oldukları için, genç erkekler ve kadınlar, potansiyel yaşlı adaylara göre çok daha az duygusal yüklere sahiptir. Eski eşleri ya da çocukları ile ilgili garip hikâyeleri yoktur ve mücadele etmeniz gereken çok daha az sayıda eski sevgilileri vardır!

3. Olgunluk

Üçüncüsü, olgunluk. Genç erkekler ve kadınlar kendilerinden daha yaşlı kişilerle birlikte olmayı dört gözle beklerler, çünkü daha açık, daha yoğun ve çok daha olgun biriyle birlikte olmayı tercih ederler. Diğer genç insanların, çocukça ve gülünç kavgalarla harcayabilecekleri çok vakti vardır. Yaşlı bireyler ise hayatta ne istediklerini ve kişisel sorunlarını nasıl çözebileceklerini bilirler. Bu sebeple, daha olgun bir ilişki arayan kişiler için, kendilerinde yaşlı kişilerle birlikte olmak çok daha kolay bir seçenek olarak göze çarpar.

4. Duygular

Dördüncüsü, duygular. Şaşırabilirsiniz, ancak genç erkekler ve kadınlar, daha yaşlı bireylere göre duygusal yönden çok daha hassastır. Yaşadıkları her tecrübeyi kalplerinde hissederler ve yine de öğrenecekleri çok şey vardır. Ayrıca, kalp kırıklıklarıyla ilgili tecrübeleriniz, onların yaşadıklarından çok daha fazladır. Bu yüzden, çok büyük ihtimalle, gelecekte yaşayabileceğiniz sorunlarda sizin sözlerinize saygı duyarlar ve saygıyı kalplerinde hissederler. Duygusaldırlar, bu yüzden sizi çok daha iyi anlayabilirler ve duygusal olarak kötü hissettiğiniz gecelerde, size sıkı sıkı sarılmaya daima isteklidirler.

5. “Yaşama Gücü”

Ve son olarak, yaşama gücü ve dayanıklılık! Şüphesiz, daha yaşlı partnerler “kamasutra” pozisyonlarına her yönüyle aşinadırlar, ancak şu reddedilemez bir gerçektir ki daha genç bir erkek ve kadın, gecede çok daha fazla sayıda birliktelik sağlayabilir. Henüz öğrenmediği konulara gelince, siz ne güne duruyorsunuz! Genç bir birey, enerjiyle doludur ve daima yeni şeyler denemek ister. Anlıyorsunuz, değil mi? Tüm şu olasılıkları bir düşünün!

Genç insanlar için tanışma

Genç insanlar için tanışma tavsiyeleri

1. Beklentilerinizi Yönetin

Sizden daha genç bir erkekle ya da kadınla tanışma söz konusu olduğunda, yapmanız gereke ilk şey beklentilerinizi yönetmektir. Yaş farkı birden fazla olan herkesin başlangıçta bekleyeceği gibi, ikiniz arasında daima aklınızda tutmanız gereken çok sayıda hayat tarzı farklılığı olacaktır. Genç bireyler, benzer kusurları ve dertleri olan arkadaş çevresince takdir görmek için bir tür kimlik arayışındadır.

Bu nedenle, sizden genç birisiyle flört etmeye başladığınızda, kendinizi her gün gece kulüplerinde ve cafelerde gezerken bulmaya hazır olun. Ayrıca pek çok genç yaşta arkadaş edinmeye başlayacağınızı da unutmayın. Evet, aranızda birtakım garip konuşmalar geçecektir, ancak partinin nasıl yapılacağını onlara bırakırsanız ayak uydurabileceğinize emininiz! Eğlenceli olun ve eğlenmenize bakın! Siz de bu yollardan geçtiniz sonuçta, değil mi? Eski, genç olduğunuz günlerinizde yaşadığınız anıları tekrar gözünüzde canlandırmaya çalışın!

2. Toplumsal Beklentiler

Genç insanlar için tanışma

İkincisi, kendi yaşının yarısı kadar yaştaki genç bir kadınla takılan yaşlı erkeklerin durumunu gayet kabul edilebilir gören toplumun yerleşmiş algısına yönelik vereceğiniz mücadeledir. Ya kadın erkekten birkaç yaş büyükse? Etrafınızda dönüp dolaşacak bakışlara hazırlıklı olun. İlişkinizin ilk birkaç ayı boyunca oldukça sinir bozucu olabilir, ama nihayetinde, partnerinizi gerçekten beğeniyorsanız, yaş farkı o kadar da büyük bir uçurum olmayacaktır. Sadece sahip olduğunuz her anın tadını çıkarmaya bakın!

Akıl yaşt değil baştadır sözünü aklınızdan çıkarmayın. Daha genç bir erkekle ya da kadınla flört etmek, başınıza gelebilecek en güzel şey olabilir. Denemeden asla bilemezsiniz!

Hayatınız bu en güzel çağında olabildiğiniz kadar maceracı ruhlu olmaya çalışın! Yeni şeyler deneyin! Siz de kendinizden genç insanlarla flört etmeyi deneyin ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

scroll up