facebook izleme kodu

Online tanışma, benzer ilgi alanlarına sahip insanların birbirlerini tanımasını son derece kolaylaştırmaktadır. Birçok arkadaşlık sitesi, uygun taliplerin birbirleriyle eşleşebilmesi amacıyla üyelerini ilgi alanlarına göre bir diğerine sunar. Diğer arkadaşlık siteleri de, üyelerin rahatça göz atabilmeleri için kullanıcı profillerini göstermektedir. Tercihleriniz her ne olursa olsun, aşağıdaki ipuçları, size uyan ideal partnerinizi bulabilmenizi çok daha basit hale getirecektir:

Spesifik Olun

Bir arkadaşlık sitesi anketi doldururken ya da online profilinizdeki boşluklara cevaplar yazarken, olabildiğinizce kesin olmaya çalışın. Kişilik özelliklerinizi ve sizi diğer insanlardan ayıran şeyin ne olduğunu göz önünde bulundurun. Başarılınızı dile getirmekten ya da perili evler, Pazartesi sabahları gibi korkularınız hakkında şakalar yapmaktan çekinmeyin.

Eğer, “sahilde yürümeyi severim” ya da “beni tamamlayacak birini arıyorum” gibi klişe şeyler yazarsanız, profiliniz fazlasıyla sıradan görünecektir. İnsanların bir durup düşünecekleri söyler söyleyin, şunun gibi bir cümle olabilir: “Ben kamp yapmayı seven biriyim, ancak tam anlamıyla içine kapanık birinin vücuduna hapsolmuş gibiyim”. Daha fazla sohbeti garanti edecek eğlenceli bir şeyler…

Bir Yetişkin Gibi Konuşun

Nasıl düzgünce konuştuğunuzu gösterecek şekilde yazın. Yazım ve dilbilgisi denetleyicisi kullanmaktan çekinmeyin. İlkokulda Türkçe dersi görmemiş birisi gibi görünmediğinizden emin olmak için, bir arkadaşınızdan yazdıklarınızı gözden geçirmesini isteyin. Profilinizdeki ifade tarzınız, dostlarınız konuşurken kullandığınızla aynı olmamalıdır. Aynı şekilde, gerçekçi olun – kalbinizden gelerek ve olduğunuz kişi gibi konuşun, olmanız gerektiğini düşündüğünüz biri gibi değil.

Dürüst Olun

Abartmayın. Kandırmayın. Yalan söylemeyin. Birisini hayal kırıklığına uğratmaktan kaçının, özellikle kendinizi, bu yüzden, yaşınız, mesleğiniz ve fiziksel özellikleriniz hakkında doğruları söyleyin. Eğer açıkça kiloluylasınız, “fitim” demeyin.

Online Tanışmada Yapılması ve Yapılmaması GerekenlerCinsel Hayat Detayları

Söz konusu cinsel geçmişiniz olduğunda, toplam skorlarınızdan bahsetmenizin hiçbir anlamı yoktur. Online arkadaşlık profili, cinsel zaferleriniz (eğer varsa tabii) hakkında övüneceğiniz bir yer değildir.

Uygun Bir Fotoğraf Kullanın

Elbette internetteki bir profilinizde bir fotoğraf paylaşmak zorunda değilsiniz, ancak net ve güncel bir fotoğrafınız, bir fotoğrafı olmayan profile kıyasla, cevap alma şansınızı arttıracaktır. Mümkün olduğunca kişisel olmasına özen gösterin – profesyonel olarak çekilmiş fotoğraflar fazlasıyla kaliteli olabilir ve gerçek görünüşünüzden uzaklaşabilir.

Eğer mümkünse, diğer kişilerin fotoğrafınızda yer almamasını sağlayın. Unutmayın, burası tek gecelik ilişki yeri değil, bu yüzden bunu ima edecek pozlar vermeye gerek yoktur.

Ev Hattınızı Kullanmayın

Unutmayın, bir yabancıyla konuşuyorsunuz. Kişisel bilgilerinizi ne kadar az verirseniz o kadar iyidir. Bir cep telefonu, adresinize kadar takip edilemez. Ancak ev telefonunuz adresinize kadar takip edilebilir.

Yerel Buluşmalar Yapın

Mümkün olduğunca yaşadığınız yere yakın yerlerde oturan insanları bulmaya çalışın. Eğer aynı şehirde yaşıyorsanız, daha sıklıkla görüşebilirsiniz. Sizden uzakta yaşayan biriyle yeni bir ilişkiye başladığınızda, fiziksel yakınlığınız arzu ettiğinizden çok daha az olacaktır.

Halka Açık Yerlerde Buluşun

Tekrarlıyoruz, tanışmak üzere olduğunuz kişinin her hâlükârda bir yabancı olduğunu unutmayın, etrafta mutlaka başkalarının da olmasını sağlayın. Eğer nispeten daha ıssız bir yede buluşmak zorunda kalırsanız, mutlaka birilerinin nerede olduğunuzu bildiğinden emin olun.

Yüz Yüze Buluşmak İçin Çok Beklemeyin

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, birisiyle dijital olarak çok uzun süreler konuştuğumuzda, aslında çok yanlış bir samimiyet hissi kurduğumuzu ortaya koymuştur. Bu da, ilişkinizin çok tehlikeli seyretmesine neden olmaktadır. Hala bir yabancıyla konuşuyor olduğunuzu kolaylıkla unutabilirsiniz ve özel bilgiler gibi çok fazla veriyi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

İşyerindeyken Online Tanışmada Takılmayın

İş başka özel hayat başka. Mesleki kariyeriniz ve kişisel hayatınız birbirinden tamamen ayrılmış olmalıdır. İşyerindeki bilgisayarınızdan yaptığınız her şeyin üstleriniz ve yer gün birlikte yürüdüğünüz BT çalışanları tarafından rahatlıkla görülebileceğini unutmayın.

Kendinizi Tek Bir Kişiyle Sınırlandırın

Online tanışma yolcuğunuz boyunca birden fazla potansiyel talibinizle konuşmak müthiş derecede doğrudur, ancak aynı anda birden fazla planlamalar yapmaktan kaçının. Ağırdan alın ve en çok elektrik aldığınız kişileri yakından tanımaya çalışın. Tüm potansiyel adaylarınızı aynı anda yürütme heyecanına kapılmak samimiyetinizi yitirmenize sebep olur ve sonuç olarak online tanışma deneyiminizi berbat edebilir.

Online Tanışmada Yapılması ve Yapılmaması GerekenlerDokundurmalarınızı Kendinize Saklayın

Dokundurmalarınızı Kendinize Saklayın: Herkesin mizah algısı birbirinden farklıdır. Dostlarınızla ya da kız arkadaşlarınızla yaptığınız şakalar, ilk randevuda yapacaklarınızla kesinlikle aynı olmamalıdır. Sizin son derece zararsız gördüğünüz bir yoruma, bir başkası gücenebilir. Çok fazla gevşeklik yapmadan önce partnerinizi iyice ölçüp tartın.

scroll up