facebook izleme kodu

Online tanışma, son yıllarda dünyayı kasıp kavurmakta. Daha önce hiç olmayan sayıda insan, her geçen gün gerçek aşklarını internette bulabiliyor. Bununla birlikte, bir adımdan diğer adıma geçme noktası hala sıkıntılar yaşayan çok sayıda kullanıcı da yok değil.

Online tanışmadaki en büyük problemden biri de, ne zaman yüz yüze buluşmanın yapılacağının bilinememesidir. Fazla erken yapılması, özenle kurulan bağın bir anda mahvedilmesine neden olabilir. Bu sürenin çok uzun sürmesi de, ikiniz arasında gelişen kıvılcımın sönmesiyle sonuçlanabilir.

Eğer, bir diyaloğa girdiyseniz, birkaç flört mesajı attıysanız ve birbirinizi anlama noktasında temel ipuçlarını yakaladıysanız, çok geç olmadan ilk adımı atmalısınız. İnternetten yüz yüze tanışmaya geçişte yumuşak bir geçiş sağlayabilmeniz için, bazı önemli noktaları aşağıda ortaya koymaya çalıştık.

Bakış Açısını Göz Önünde Bulundurun  

Beyler, hadi dürüst olalım, söz konusu buluşma olduğunda, biz erkeklerin, kadınlar kadar şanslı olduğunu söyleyemeyiz. Öncelikle, günün büyük bir bölümü, uygun bir kıyafet seçimi konusunda arkadaşlardan yardım almak için yapılan telefon konuşmalarıyla geçecektir. Sonra, makyaj ve saç bakımı için de çokça zaman harcanacaktır, dolayısıyla, bir randevu kadınlar için çok daha önemlidir. Zamanlarının ve paralarının büyük bölümü, bir randevu için, sizin harcayacağınızdan daha fazlasını harcayarak geçer.

Online Tanışma: Birisiyle Tanıştıktan Sonraki AdımBunun aklımızda tutarak konuşmak gerekirse, erkek, her randevuda sanki ilk buluşmaymış gibi davranmalıdır. Bazı erkekler, bir kadını etkileyebilmek için akıllarına gelen her şeyi bir anda yaparlar, ama unutmayın, hala değerlendirme aşamasındasınız ve asıl harcamayı henüz yapmış değilsiniz.

Bunun anlamı elbette, mumlar ve ince saz eşliğinde bir yat gezintisi ayarlamak değildir. Ama yine de, bir kafede kahve yudumlamaktansa, şık bir barda birkaç kadeh içmek yerine olacaktır. Bu sadece iyi bir deneyim olmayacak aynı zamanda, karşınızdakine saygı gösterdiğinizin de bir göstergesidir.

Uyanık Olun

Kadınların, son derece trajik sonuçlara yol açacak şekilde, online ilişkilerinde karşı tarafa ne kadar güvendiklerine dair korkutucu haberler kulaktan kulağa devamlı olarak anlatılagelmiştir. Bu nedenle, söz konusu internetten bir erkekle ilk buluşma olduğunda, kadınların ağzındaki cümleler hep güvenlik ve önlem olur. Şunu not etmekte fayda var, bu durum bir refleks ya da yargılama değildir; sadece ihtiyatlı olma noktasında önlem almaktır.

Bununla beraber, erkeklerin kadınları rahat hissettirmesi gerekmektedir. Mekânı onun seçmesine izin verin, istediği arkadaşını beraberinde getirmesine izin verin ve ilk dakikalarda biraz alıngan ya da sinirli davranırsa bu durumdan rahatsız olmayın. Aslına bakılırsa, partnerinizi, en yakın acil çıkışın nerede olduğuna bakarken de yakalayabilirsiniz. Her ne kadar, bu acil çıkışı kullanmayacağını bilseniz bile, yine de kız arkadaşınızı zihinsel ve duygusal olarak güvende hissettirmelisiniz. Aksi takdirde, size açılmayacak, kapalı bir kutu gibi kalacaktır.

Söz konusu güvenli buluşma olduğunda, bu konudaki birçok vurgu kadın üzerine yapılmaktadır, ancak erkeklerinde güvende hissetmesi gerekir. Aynı önlemlerin birçoğunu siz de almaktan korkmayın, örneğin, bir arkadaşınıza randevuda olduğunuzu söyleyin, cep telefonunuzu cebinizde tuttuğunuzdan emin olun vs. Eğer her ikiniz de bu gerekli adımları atarsanız, ikiniz de kendinizi güvende hissedecek ve aranızda güven inşa etmek için fırsat yakalamış olacaksınız.

Online Tanışma: Birisiyle Tanıştıktan Sonraki AdımAlarmlara Dikkat edin

Online arkadaşlığın güzel yanı, istediğiniz her an kalkıp gidebilme özgürlüğüdür. İkiniz, duygusal bir çöküntü yaşayacak kadar birbirinizi iyi tanımıyorsunuzdur. Eğer herhangi bir kişisel bilginizi karşınızdakiyle paylaşamadıysanız (ki asla paylaşamamalısınız), aranızdaki sohbeti bitirebilir, o kişiyi unutup yolunuza devam edebilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, şüpheli şekilde hareket eden taraf yalnızca erkekler değildir, dolayısıyla alarmlara karşı dikkatli olmak son derece önemlidir. Örneğin, gelir durumunuzu öğrendikten sonra buluşmaya can atmaya başladığını fark edebilirsiniz. Böylesi bir durumda, konuşmayı sonlandırma ve ardınıza bakmadan uzaklaşma hakkına sahipsiniz.

Gerçek şu ki, tek bir buluşmayla bile olsa bir kişi hakkında çok fazla izlenim elde edebilirsiniz. Eğer gelecek hakkında konuşmaya başlarlarsa, dikkatli olmalısınız. Birçok kişi, karşılarındakinin, daha ilk buluşmadan nasıl yapışkan bir tavır takındıklarını deneyimleriyle gözlemlemişlerdir; normal şartlarda, sürekli mesajlaşmak ve daha ilk geceden yatağa girmek tam bir gösterge niteliğinde olabilir.

Dahası, aynı zamanda, uygunsuz görünen art niyetli sorulara karşı da uyanık olmalısınız. Sorular sormak, karşınızdaki kadının rahatlaması açısından gayet iyidir, ancak geçmiş ilişkilerinizi eşelemeye başladıysa, fazlasıyla sahiplenme davranışının bir göstergesi olabilir. Normal şartlarda, içgüdüleriniz sizin en iyi arkadaşınızdır, çünkü yanlış olduğunu hissettiğiniz bir anda size bunu dile getireceklerdir.

Erkekler için, sırf çok güzel olduğu için bir kadınla buluşma fikri kulağa çok kötü gelmez, ancak bu güzellikleri sizin bazı sinyalleri kaçırmanıza sebep olabilir. Birazcık mantıksız görünen bir hareket yaptığında, bunu örtbas etmeyin ve bahaneler uydurmayın. Çiftlerin büyük çoğunluğu, çekicilik hipnozu dağıldığında, güzellik perdesi kalktığında ve kişiliğin ardındaki gerçek davranışlar göründüğünde ayrılırlar. Bir başka birisinin profil resmini kullanan, yaşı hakkında yalan söyleyen (tabii ki fark çok büyükse) ya da tanışır tanışmaz sizi bir düğüne davet eden kişilere karşı dikkatli olmalısınız.

Online Tanışma: Birisiyle Tanıştıktan Sonraki AdımGüçlü Bir İzlenim Bırakın

Bir randevuyu sonlandırmak, internette olsun ya da olmasın biraz karmaşık olabilir. Tüm olay tek bir soruya kilitlenir: bu kızla ilgileniyor musunuz, ilgilenmiyor musunuz? Eğer gerçekten ilgileniyorsanız ve tekrar görmek için dayanılmaz hissediyorsanız, iyi vakit geçirdiğinizi ve tekrar buluşmaya can attığınızı söyleyin.

Eğer kabul ederse, arayı fazla açmadan yeni bir buluşma düzenleyin. Bununla birlikte, biraz ilgisiz görünüyorsa, onun mesaj atmasını bekleyin. Eğer birkaç gün boyunca durmadan mesaj attınız ve işlerde tıkırında görünüyorsa, sıradaki buluşma için hazırlıklara başlayın.

Öte yandan, eğer gerçekten ilginizi çekmiyorsa, öyleyse dürüst olmanız gerek. Eğer çok kırıcı bir biçimde incitmeden konuşmak istiyorsanız, “gerçekten çok keyifli zaman geçirdim, seninle tanıştığıma çok memnun oldum” diyebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en kötü şey yalan söylemek ve “tekrar buluşmayı çok isterim” demek olacaktır, çünkü bu sözünüz, yanlış umutlar beslemesine neden olabilir. Aşağılık olmaya gerek yok öyle değil mi?

Yukarıda listelenen tüm bu ipuçlarından da anlayabileceğiniz üzere, online  tanışmadan gerçek bir buluşmaya adım atmayı işkenceye dönüştürmek zorunda değilsiniz. Bu kilit detayları hatırladığınız sürece, başarıyı yakalamanız işten bile değildir!

scroll up